Alnis Rīgas ielās! Policisti un veterinārārsti vairākas stundas vajā apjukušo meža zvēru

3 komentāri
Alnis Rīgas ielās! Policisti un veterinārārsti vairākas stundas vajā apjukušo meža zvēru
EKRĀNUZŅĒNUMS

Vairākas stundas pa Rīgas mikrorajoniem otrdien speciālie dienesti vajāja alni, kas rīta agrumā bija iemaldījies urbānajā vidē. Lielajam pulkam policistu un veterinārārstu dzīvnieku tomēr sagūstīt neizdevās.

Otrdienas rītā vairāki Grīziņkalna iedzīvotāji pamanīja, ka pa ielām klīst lielākais meža dzīvnieks – alnis. Cilvēki zvanīja policijai, un likumsargi, piesaistot veterinārus, uzsāka aktīvu aļņa vajāšanu, lai tas nenodarītu pāri ne sev, ne apkārtējiem.

Sekošana un aļņa dzīšana slazdā, lai tam varētu iešaut iemidzinošus medikamentus, gan negāja tik viegli, kā cerēts. Dzīvnieks izrādījās ļoti izmanīgs un no aplenkuma Grīziņkalnā tika ārā, attopoties pie dzelzceļa. Netālu no Matīsa kapiem alnis nolēma krūmos atvilkt elpu. Šo brīdi meistarīgi izmantoja Dr. Beinerta klīnikas veterinārārsti.

Kad vienā brīdī jau šķita, ka alnis no trankvilizatora devas varētu saļimt, tas pēkšņi atguvies un pa sliedēm turpinājis ceļu Rīgas centra virzienā.

Iztraucējis dzelzceļa satiksmi, alnis tomēr nolēma, ka ilgi vagonos esošajiem pasažieriem nevar likt gaidīt. Dzīvnieks no dzelzceļa nokāpa Zaķusalā, bet pēc tam metās peldus. Bet neatkarīgi no tā alnim izdevās atgriezties Zaķusalas krastmalā un pazust biezajā krūmājā. Teritorijas pārmeklēšana rezultātu nedeva.

Šoreiz jācer, ka alnis pats atrada ceļu uz kādu meža masīvu. Tomēr, ja to atkal gadās redzēt vai pilsētā sastapt kādu citu savvaļas dzīvnieku, iedzīvotāji ir aicināti zvanīt valsts vai pašvaldības policistiem vai arī ziņot veterinārārstiem. Rīgas gadījumā Beinerta klīnikas speciālistiem pa tālruni 67288539.

Vairāk par tematu – raidījuma “Degpunktā” sižetā