Aizturēta sieviete, kura izplatījusi viltus informāciju par iespējām no NVA saņemt 130 eiro

1 komentārs
Aizturēta sieviete, kura izplatījusi viltus informāciju par iespējām no NVA saņemt 130 eiro
PIXABAY

Valsts policija (VP) aizturējusi sievieti, kura sociālajos tīklos bija izplatījusi viltus informāciju par to, ka iedzīvotājiem, ierodoties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), ir iespēja saņemt 130 eiro, informēja VP.

Pamatojoties uz NVA iesniegumu, policija sāka kriminālprocesu par huligāniskām darbībām šā gada janvārī.

Toreiz konstatēts, ka sociālajos tīklos izplatīts video, kurā kāda persona izplata klaji nepatiesu informāciju, paziņojot, ka jebkuram cilvēkam, ierodoties NVA, ir iespēja aizpildīt jau sagatavotas anketas un saņemt 130 eiro.

Izplatot šo informāciju, tika būtiski apgrūtināta NVA darbība un traucēts iestādes darbs, pārsvarā saistībā ar iedzīvotāju pastiprinātu interesi par izplatītajā video minētajiem pakalpojumiem, kurus NVA patiesībā nesniedz.

Maijā par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēta 1986. gadā dzimusi sieviete. Aizdomās turētajai personai tika piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saitīti ar brīvības atņemšanu.

Policija atgādina, ka par viltus ziņu izplatīšanu var tikt piemērota brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods.

Policija aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt dažādos apšaubāmos interneta resursos pieejamās ziņas un nedalīties ar nepārbaudītu informāciju. Valsts iestāžu oficiālajai informācijai ir iespējams sekot līdzi iestāžu mājaslapās un oficiālajos sociālo tīklu kontos.

1 komentārs