Agresīvs vīrietis smagi piekauj dārzeņu pārdevēju; policija ļaundari palaiž vaļā

19 komentāri

“Man uzbruka agresīvs vīrietis, smagi piekāva, policija viņu aizturēja, bet uzreiz arī palaida vaļā,” ar šādu stāstu pie raidījuma “Degpunktā” vērsās kāda sieviete.

Vineta dzīvo Sarkandaugavā, bet strādā Vecmīlgrāvī – lielveikala “Rimi” pakājē viņa tirgo augļus un dārzeņus. Pagājušajā svētdienā sieviete mierīgi apkalpoja klientus, kad pēkšņi no “Rimi”, plūkdamies ar apsargu, izskrēja kāds vīrietis un sāka ālēties.

“Iznāca ārā apsargs. Apsargs neko, viņš vēl viņam meta ar arbūzu un pusi letes izārdīja. Atbrauca policija, viņš bija aizmucis… Beigās parādīja policijai, kur viņš mēģināja skriet prom, policija viņu tur aizturēja, bet uz vietas atlaida. Mani aizveda ar “ātrajiem” prom, bet viņu turpat uz vietas atlaida. Tāpēc es pārdzīvoju, man seja kādreiz pāries, man jāatgriežas darbā, bet kā man atgriezties, ja viņš ir uz brīvām kājām. Nākamreiz nazi man ribās ielaidīs, tad tikai viņi reaģēs? Tā taču nevar! Uzbrukums bija,” stāsta Vineta.

Ļaundari uz brīvām kājām palaidusi pašvaldības policija. Bet lieta nodota Valsts policijas izmeklētājiem Allažu ielā. Tur arī Vineta devusies skaidroties.

Pašvaldības policijā nenoliedz, ka ļaundaris tiešām palaists vaļā, taču tas darīts tieši pēc Valsts policijas norādēm.

“Šajā gadījumā tika noskaidroti visi apstākļi, aptaujāti liecinieki un arī cietusī sieviete, izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Beigās bija jālemj par to, vai vīrieti nogādāt Valsts policijā vai ne. Sazinoties ar Valsts policijas darbiniekiem, noskaidrots, ka nepieciešams piefiksēt tikai šā pārkāpēja datus. Un visu pārējo viņi uz vietas savā iecirknī izdarīs,” norāda Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

“Pašvaldības policisti gan nedaudz vēlāk parūpējušies, lai agresors tomēr vismaz dažas stundas pasēž aiz restēm par daudz maznozīmīgāku nodarījumu. “Stundu vēlāk saņemts vēl viens izsaukums, ka vīrietis uzbāžas apkārtējiem un nespēj nomierināties. Iespējams, pa to laiku viņš bija vēl kaut kur iedzēris. Katrā ziņā šajā situācijā viņš jau grīļojās, bija vēl nedaudz agresīvāks nekā iepriekš, līdz ar to, ņemot vērā, ka viņš publiskā vietā atradās alkohola reibumā tādā mērā, ka tas traucē sabiedrisko kārtību, vīrietis tika aizturēts un nogādāts Rīgas pašvaldības policijas pārvaldē, kur attiecīgi par šo atsevišķo pārkāpumu tika uzsākts administratīvais process,” informē Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis.

Jebkurā gadījumā šobrīd ļaundaris ir uz brīvām kājām, un Vecmīlgrāvja tirgotājas vairs nepaļaujas uz tiesisku aizsardzību, sakot, ka labāk sevi sargāt pašam. Sievietes pat sākušas bruņoties.

“Ar gāzes baloniņu stāvam, lai nebūtu bailīgi. Viņš taču vēl solīja, ka atnāks un ar nazi iedos pa muguru, baigi draudēja. Nevaru saprast, kādēļ policisti viņu netur,” saka pārdevēja Inga.

Policijai vienmēr ir tiesības pārskatīt aizdomās turamā drošības līdzekli, un tieši uz to šobrīd cer Vecmīlgrāvja tirdzniecības vietu darbinieki, jo viņiem nav nekādu šaubu, ka nākamajā reizē, kad agresors būs “kunga dūšā” vai narkotiku apreibumā, sekos kaut kas krietni skaļāks par incidentu, kurā Vineta guvusi smadzeņu satricinājumu un deguna kaula lūzumu.

Plašāk skatieties “Degpunktā” sižetā!