Aculiecinieki par negaisu Salaspils novadā: Negaidīti uznāca stiprs vējš un lietusgāzes ar krusu!

0 Komentāru

Nokrituši koki, mājas bez elektrības un ar norautiem jumtiem – tā pēc vakardienas lietus un vēja izskatās daudzviet Latvijā, taču starp vietām ar postošākajām sekām ir Salaspils novads un Aizkraukle, kur, kā norāda vietējie, negaidīti uznācis stiprs vējš un tam sekojušas arī lietusgāzes ar krusu, vēsta “Degpunktā”.

13. jūlijā vētras sekas uz savas ādas varēja izjust Vizbuļu daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Salaspils novadā. Cilvēki runā, ka negaidīti uznācis stiprs vējš un lietusgāzes ar krusu. Brāzma norāva arī daļu mājas jumta, un milzīgā konstrukcija vārda tiešā nozīmē uzlidoja gaisā.

Ieskaties arī šeit: Visvairāk lietus otrdien nolijis Saldū, Kuldīgā un Skrīveros; spēcīgais negaiss radījis nopietnus postījumus Salaspilī

“Kā tikko norāva, kaimiņi man zvanīja un teica, lai es braucu šurp un sākam kaut ko darīt. Policija un ugunsdzēsēji mūs vakar nelaida iekšā, atbrauca būvvalde, novērtēja situāciju, vai mēs vispār drīkstam iet iekšā, pateica, ko mums darīt. Tagad to darām. Bija arī Salaspils domes priekšsēdētājs – Čudara kungs – un solīja arī kaut kādu palīdzību.”

Lasi vēl: Lietus, krusa un spēcīgais vējš daudzviet Latvijā radījis postījumus

Kā “Degpunktā” atklāja nama pārvaldnieks, šajā mājā apmēram puse dzīvokļu saimnieku dzīvo tikai vasaras laikā, bet daži šeit uzturas pastāvīgi. Piemēram Raimonds, kura dzīvoklis ir ēkas otrajā stāvā.

Raimonds nakti pavadījis pie dēla. Viss esot bojāts, izņemot lielo istabu, un remonta izmaksas varētu būt būtiskas.

Jācer, ka vietējā pašvaldība sniegs palīdzīgu roku un tuvākajā laikā iedzīvotāji tiks pie jauna jumta. Līdzīgi bija arī Aizkrauklē dzīvojošajiem, pilsētas centrā vējš nogāza vairākus kokus, bet no piecstāvu dzīvojamās mājas izrāva daļu jumta konstrukciju. Tās palikušas karāties, tādējādi radot apdraudējumu cilvēkiem. Par incidentu vietējie iedzīvotāji nekavējoties ziņojuši atbildīgajiem dienestiem un arī namu pārvaldniekam.

“Braucām uz šejieni apskatīties. Tad jau arī bija lietus beidzies un arī vējš, taču zināma piesardzība tāpat bija jāievēro. Kāpām skatīties, kas par vainu, ko varētu izdarīt. Mēģinājām tajā pašā vakarā atrast ceļamkrānu, bet tuvumā nekā nebija. Ēkai bija atrauta jumta daļa, kas izskatījās diezgan bīstama. Novērtējot situāciju, nekādu noslīdējuma draudu nebija, nolēmām darbus turpināt no rīta,” stāsta SIA “Lauma A” valdes loceklis Modris Bite.

Jau 14. jūlijā strādnieki demontējuši norauto jumta daļu un sākuši remontdarbus, kā arī uzklājuši plēvi. Epidemioloģiskās situācijas dēļ svarīgu materiālu piegāde var kavēties, tāpēc garantēt, ka visus remontdarbus izdosies paveikt īsā laikā, nevar.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs ziņo, ka 14.jūlijā līdz pat vakaram negaisi veidosies daudzos Latvijas reģionos un tie turpināsies arī naktī. Gaidāmo vētru ikviens ir aicināts uztvert nopietni, vērst uzmanību arī uz kokiem. Automašīnas koku tuvumā nenovietot un par vēja postījumiem ziņot glābējiem, lai sekas varētu novērst pēc iespējas ātrāk.

0 Komentāru