90 gadus vecu vīru Iļģuciemā pēdējā brīdī paglābj no nosalšanas pilnmēness gaismā

2 komentāri
90 gadus vecu vīru Iļģuciemā pēdējā brīdī paglābj no nosalšanas pilnmēness gaismā
Foto: F64

Naktī uz ceturtdienu, 1. martu, kāds 90 gadus vecs vīrs naksnīgajās Iļģuciema ielās nonāca patiesi neapskaužamā situācijā – pēc vairāk nekā stundas ilgas klīšanas pensionārs bezspēkā sabruka sniegā.

Rīgas pašvaldības policija zvanu no kāda iedzīvotāja par bezpalīdzīgo vīru saņēma ap plkst. 3.00. Kārtībsargiem tika norādīts, ka kādā ielas pagalmā Iļģuciemā redzēts piedzēries vīrs, kurš plānā apģērbā un bez virsjakas rāpo pa gājēju ietvi.

Lai arī ar šādu situāciju galvaspilsētas likumsargi sastopas ne pirmo reizi, drīz vien noskaidrojās, ka rāpojošais pensionārs nebūt nav kāds vietējais plencis.

Vīrietis nespēja likumsargiem paust kaut cik saprotamus vārdus, jo viņš bija pilnībā pārsalis. Ārā tobrīd valdīja visai zema gaisa temperatūra.

Drīz vien Vaidelotes ielā ieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība, un 90 gadus vecais vīrs nonāca mediķu rokās. Atklājās, ka sirmgalvim pēc ilgstošas atrašanās ārā ir bīstami pazeminājusies ķermeņa temperatūra, tādēļ viņu steidzami bija jānogādā slimnīcā.

Vienlaikus no dežūrdaļas policisti uzzināja, ka iecirknī nupat saņemts lūgums pēc palīdzības pazudušā meklēšanā, un, visticamāk, kārtībsargu sastaptais pensionārs ir tas pats vīrs, kuru nu meklē radinieki.

Izrādījās, kungs nakts vidū nolēmis doties “pastaigā” pa saltajām un tumšajām Rīgas ielām ļoti plānās drānās.

Šoreiz sirmo vīru izdevies glābt, pateicoties iedzīvotāju vērībai, tādēļ policisti aicina ikvienu, it sevišķi šādā laikā, kad gaisa temperatūra ir noslīdējusi krietni zem nulles, nepaiet garām, bet gan ziņot par ikvienu, kurš, atrodoties zem klajas debess, nonācis nelaimē vai nespēj par sevi parūpēties.

2 komentāri