17 gadus veca meitene “aizšmauc” no mājām un pārdzeras Vecrīgā

14 komentāri
17 gadus veca meitene “aizšmauc” no mājām un pārdzeras Vecrīgā
Ilustratīvs foto. (Kaspars Krafts / f64)

19. septembrī pulksten 3.20 Rīgas pašvaldības policijas Centra pārvaldes darbinieki, patrulējot vecpilsētā, ievēroja divas personas, kuras nokrīt uz vecpilsētas bruģa. Policisti nolēma pārbaudīt vai pārim ir nepieciešama palīdzība. Pirms policijas ierašanās jaunieši pastāvīgi piecēlās kājās.

Jaunais vīrietis paskaidroja, ka saticis paziņu alkohola reibumā un nolēmis viņai palīdzēt nokļūt līdz mājām. Veikta personas datu pārbaude, kuras laikā noskaidrots, ka jauniete ir vien 17 gadus veca, savukārt puisis pilngadību jau ir sasniedzis.

Meitene bija tādā alkohola reibumā, ka spēja vien izrunāt nesakarīgas frāzes, brīžiem aizmiegot. Pārkāpēja nogādāta dežūrdaļā, kur veikta alkohola koncentrācijas pārbaude. Testa laikā noskaidrots, ka viņa ir 2,41 promiles reibumā. Pārrunu laikā jauniete izvēmās, līdz ar to izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Policisti sazvanīja meitenes māti, lai informētu par notikušo. Sieviete sākotnēji neticēja, ka viņas meita ir aizturēta, apgalvojot, ka viņa guļot savā istabā. Tomēr, pārbaudot meitas istabu, atskārta, ka viņa tik tiešām no mājām ir slepus izgājusi. Vecāki nekavējoties ieradās dežūrdaļā un pusaudze nodota mātes un mediķu rīcībā.

Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par atrašanos alkoholisko dzērienu ietekmē, ja to izdarījis nepilngadīgais. Likums paredz, ka par šo pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 35 eiro.