Komentāri
Daugavpils pludmalē Stropu vilnis no kuģīša noplūst degviela
Foto: ekrānšāviņš

Daugavpilī, Lielajā Stropu ezerā pie pludmales Stropu vilnis, iegrimis kuģītis (peldošā pirts) un no tā noplūst degviela, kas piesārņo Stropu ezeru, vēsta Daugavpils dome.

Patlaban notikuma vietā strādā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) speciālisti, kuru uzdevums ir pēc iespējas ātrāk novērst noplūdi. Iesaistīties glābšanas darbos ir gatavi arī atbildīgie pašvaldības dienesti. Par degvielas noplūdi no kuģīša Daugavpils pilsētas domi informējis VUGD.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina norāda, ka VUGD darbiniekiem kuģa izraisīto piesārņojumu izdevies lokalizēt pāris stundu laikā. Konstatēts, ka naftas produktu noplūde radusies kuģa īpašnieka bezdarbības dēļ.

Kuģa degvielas tvertnes pārsūknēšanu organizē Daugavpils pašvaldība. Kuģa korpusā konstatēts bojājums, kas apgrūtina sanācijas darbus, līdz ar to pašvaldība lems par specializētas firmas piesaisti piesārņotā ezera ūdens attīrīšanai.

Kā aģentūrai pastāstīja Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības organizators Vladislavs Ruskuls, patlaban naftas produktu noplūdes vieta ir norobežota ar absorbējošajām bonām un tiek veikta naftas produktu atsūknēšana no nogrimušā kuģīša, ir atsūknēti nepilni desmit kubikmetri ūdens un dīzeļdegvielas maisījuma. Paredzams, ka bonas ezerā atradīsies vismaz līdz pirmdienai.

Ņemot vērā to, ka ezers ir aizsalis un ūdens nav plūstošs, noplūdušo naftas produktu izplatība nav strauja, un ir cerības, ka vidē nonākušais piesārņojums nebūs liels un pludmales, kurai vairākas reizes bijis piešķirts Zilais karogs, darbība šovasar nebūs apdraudēta, skaidroja Ruskuls.

Tikmēr VVD Daugavpils reģionālajā vides pārvaldē (RVP) uzsver, ka negadījums ezera krastā vērtējams kā nenozīmīgs un neizraisīs kaitējumu vides kvalitātei. Naftas produktu noplūdes sekas galvenokārt skārušas ezera krasta nogāzes. Neliels naftas produktu daudzums izplatījies arī ezerā, taču VUGD darbinieki šo piesārņojumu laicīgi lokalizēja, norobežojot to ar absorbējošajām bonām.

Daugavpils pašvaldība lemj par profesionāla sanācijas pakalpojuma sniedzēja piesaisti, jo tās rīcībā nav vajadzīgās tehnikas.
Patlaban tiek skaidrots, kas īsti ir bijis atbildīgs par kuģīti. Sākotnēji tas piederējis kādam vietējam uzņēmējam, pēc tam par parādiem to pārņēmusi banka. Izdevumus par avārijas likvidācijas darbiem būs jāsedz kuģīša īpašniekam.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl