Daugavpilī liesmas iesprosto daudzdzīvokļu nama iemītniekus. Skaties video reportāžu!

0 Komentāru
Daugavpilī liesmas iesprosto daudzdzīvokļu nama iemītniekus. Skaties video reportāžu!
Foto: LETA

Trešdienas pievakarē Daugavpils ugunsdzēsēji saņēmuši izsaukumu uz vienu no daudzdzīvokļu namiem Liepājas ielā, tur kādā pirmā stāva dzīvoklī izcēlies bīstams ugunsgrēks, kas ēkā iesprostojis vairāk nekā desmit cilvēku. Jau tūlīt pat izglābto mājas iedzīvotāju stāsts par šaušalīgajiem notikumiem un aculiecinieku uzņemts video no nelaimes vietas.

Otrā stāva iedzīvotājs Sergejs, kurš ir viens no divpadsmit izglābtajiem, atceras, ka ap astoņiem vakarā viņš izdzirdējis bērnu kliedzienus daudzdzīvokļu nama pagalmā. Kad viņš pavēries pa logu, atklājies, ka pa pirmā stāva logiem jau veļas milzu liesmu mēles, kas aizdedzinājušas arī viņa dzīvokļa lodžiju. Kad vīrietis zvanījis glābējiem, dispečers atbildējis, ka palīdzība jau ir ceļā.

Vietējie ugunsdzēsēji atceras, ka, jau izbraucot no depo, bijis skaidrs, ka viņus gaida nopietns izsaukums, jo, paveroties virzienā, kurp jādodas, virs pilsētas bija redzams biezu, melnu dūmu stabs. Aptuveni pusotru kilometru garo ceļu līdz nelaimes vietai glābēji veikuši aptuveni četru minūšu laikā.

Kamēr daļa vīru jau devušies cīņā ar liesmām, citi uzvilkuši elpošanas maskas un devušies iekšā ēkā, lai glābtu izmisušos iedzīvotājus. Pašiem pamest dzīvokli nebija iespējams, jo, kad atvēru durvis, šeit viss bija pilnīgi melns. Nevarēja redzēt pat tik tālu…

Kā stāsta Daugavpils 3.daļas komandieris, apdraudēti bijuši visi šajā kāpņu telpā mītošie ļaudis, kuri ugunsnelaimes brīdī atradušies mājās. Arī tie, kuri notikušo pamanījuši vien tad, kad notikuma vietā jau ieradušies ugunsdzēsēji. Neskatoties uz šī ugunsgrēka bīstamību, neviens no 12 ugunsdzēsēju izglābtajiem necieta. Tāpat nevienam no mājas iedzīvotājiem nebija nepieciešama mediķu palīdzība.

Lai arī šīs ugunsnelaimes iemeslu noskaidrošana uzticēta vietējiem kārtības sargiem, glābēju pārstāvis min, ka notikuma vietā redzētais un dzirdētais liek domās, ka, visticamāk, nelaime notikusi kādas bojātas elektroietaises dēļ. Arī izdegušajā dzīvoklī sastaptie ļaudis, kuri nevēlas runāt kameras priekša izsaka līdzīgas aizdomas, minot vien to, ka, viņuprāt, notikušajā vainojams elektrības īssavienojums.

Video

0 Komentāru