Cūkmenam ir risinājums, kā cīnīties ar negantajiem mežu piesārņotājiem Latvijā

Komentāri
Cūkmenam ir risinājums, kā cīnīties ar negantajiem mežu piesārņotājiem Latvijā
Ilustratīvs foto: LETA

Kā raidījums Degpunktā pārliecinājās Pierīgas mežos, drīzumā atpūta dabā var kļūt nebaudāma, jo katrā meža celiņā ir pa kādai atkritumu kaudzei. Kā cīnīties ar piesārņotājiem?  Cūkmenam un Latvijas Valsts mežiem ir kāds risinājums padomā.

Jau kuro gadu supervaronis Cūkmens karo ar cilvēkiem, kuri mežos, pļāvās un atpūtas vietās izmet atkritumus, ko daba nespēj iznīcināt. Lielā pavasara talka tikai nesen pagājusi, bet mežos atkal strauji krājas tas, kam vieta ir izgāztuvē vai otrreizējā pārstrādē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vislielākā problēma ir tieši ar plastmasas pudelēm – to pateiks jebkurš mežzinis un sargs.

Bieži vien cilvēki izmet savus atkritumus arī tāpēc, ka pie privātmājas konteiners ir par mazu, bet maksāt par lielāku konteineru vai biežāku izvešanu negribas. Skopums vai ekonomija – sauc to kā gribi, bet, dzīvojot privātmājā, ar šādiem izdevumiem būtu jārēķinās.

Latvijas Valsts mežu pārstāvis Tomass Kotovičs norāda, – šādu problēmu nebūtu, ja Latvijā līdzīgi kā kaimiņos Igaunijā, kā arī Skandināvijā, Vācijā un citviet Eiropā PET pudeles ņemtu pretī veikalos un uzpirkšanas punktos tāpat kā līdz šim tas strādā ar stikla taru. Nez kāpēc mežā nevienu stikla pudeli gribēdams nevar atrast?!

 

Lasi vēl