Cilvēktirdzniecība Latvijā. Ar tās apkarošanu iet “kā pa kalniem”

Komentāri

Verdzība, kādu cilvēce vēl nav piedzīvojusi. Ar to saskaras mūsdienu pasaule. Par spīti visu attīstīto valstu pūliņiem apkarot strauji augošo biznesu, cilvēku tirdzniecībā tiek ierauti arvien jauni upuri, galvenokārt sievietes un bērni. Kā runāt ar cietušajiem, kā atpazīt noziegumu un kā saukt vainīgos pie atbildības – Amerikas Savienoto Valstu tiesnese šodien mācīja mūsu policistus, tiesnešus un prokurorus.

Tas, cik liela ir cilvēku tirdzniecības problēma, ir grūti aptverams. Tie ir kādi 20-30 miljoni cilvēku, kas pasaulē ar varu iesviesti prostitūcijā vai nodoti verdzībā. Tās ir kādas 15 Latvijas! Mūsu iedzīvotāji biežāk ir upuri nekā šā nelegālā biznesa labuma guvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēku tirgotāju peļņa lēšama 32 miljardos dolāru. Tas ir vairāk nekā Starbucks, Google un Nike kopā ņemot. Lai arī verdzība pasaulē formāli beidzās 19. gadsimtā, tik daudz vergu kā šobrīd cilvēce vēl nav piedzīvojusi.

Skaties foto:

Latvijas sekmes gan iet kā pa kalniem. Pirms trim gadiem tiesībsargājošās iestādes sasniedza vēsturisko maksimumu. Pie kriminālatbildības tika saukti 54 suteneri, cilvēku tirgotāji un tie, kuri bija nosūtījuši personas seksuālai izmantošanai. Pēc gada panākumi bija precīzi divas reizes mazāki, sodīja 27 personas. Vēl pēc gada – 30.

ASV ar pieaugošo cilvēku tirdzniecību, verdzību, bērnu un sieviešu seksuālu izmantošanu un piespiedu prostitūciju cīnās tieši tāpat kā Latvija. Taču ASV ir lielāka pieredze, tāpēc arī tika rīkotas mācības, lai ieteiktu, kaut vai – kā policijai apieties un runāt ar upuriem, kuriem garo tiesvedību dēļ neļauj aizmirst pārciestās šausmas.

Skaties video:

Lasi vēl