Cilvēktirdzniecība Latvijā. Ar tās apkarošanu iet “kā pa kalniem”

Komentāri

Verdzība, kādu cilvēce vēl nav piedzīvojusi. Ar to saskaras mūsdienu pasaule. Par spīti visu attīstīto valstu pūliņiem apkarot strauji augošo biznesu, cilvēku tirdzniecībā tiek ierauti arvien jauni upuri, galvenokārt sievietes un bērni. Kā runāt ar cietušajiem, kā atpazīt noziegumu un kā saukt vainīgos pie atbildības – Amerikas Savienoto Valstu tiesnese šodien mācīja mūsu policistus, tiesnešus un prokurorus.

Tas, cik liela ir cilvēku tirdzniecības problēma, ir grūti aptverams. Tie ir kādi 20-30 miljoni cilvēku, kas pasaulē ar varu iesviesti prostitūcijā vai nodoti verdzībā. Tās ir kādas 15 Latvijas! Mūsu iedzīvotāji biežāk ir upuri nekā šā nelegālā biznesa labuma guvēji.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cilvēku tirgotāju peļņa lēšama 32 miljardos dolāru. Tas ir vairāk nekā Starbucks, Google un Nike kopā ņemot. Lai arī verdzība pasaulē formāli beidzās 19. gadsimtā, tik daudz vergu kā šobrīd cilvēce vēl nav piedzīvojusi.

Skaties foto:

Latvijas sekmes gan iet kā pa kalniem. Pirms trim gadiem tiesībsargājošās iestādes sasniedza vēsturisko maksimumu. Pie kriminālatbildības tika saukti 54 suteneri, cilvēku tirgotāji un tie, kuri bija nosūtījuši personas seksuālai izmantošanai. Pēc gada panākumi bija precīzi divas reizes mazāki, sodīja 27 personas. Vēl pēc gada – 30.

ASV ar pieaugošo cilvēku tirdzniecību, verdzību, bērnu un sieviešu seksuālu izmantošanu un piespiedu prostitūciju cīnās tieši tāpat kā Latvija. Taču ASV ir lielāka pieredze, tāpēc arī tika rīkotas mācības, lai ieteiktu, kaut vai – kā policijai apieties un runāt ar upuriem, kuriem garo tiesvedību dēļ neļauj aizmirst pārciestās šausmas.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl