Cik nekaitīga ir smieklu gāze jeb “Ibicas gaiss”?

Komentāri

“Ibicas gaisa” sniegtais kaifs maksā vien nieka divus eiro, turklāt tirgoņi norāda, ka šāds prieks iekļaujams “legālo narkotiku” grupā un nav aizliegts nevienā pasaules valstī. Kas patiesībā slēpjas aiz kārdinošā nosaukuma?

Jau pagājušajā nedēļā ziņojām, ka kādreizējā “spaisa” tirgošanas vietā tagad parādījušās jaunas preces, piemēram, “Ibicas gaiss”. Tirgotāji paši savu preci dēvē par “Ibicas gaisu” un stāsta, ka balonā tiekot pildīta smieklu gāze, kas ieelpota iedarbojas 10–15 minūtes. Efekts tiek raksturots pavisam vienkārši – “būšot jautri”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušajā ceturtdienā raidījums Degpunktā vienu “Ibicas gaisa” balonu nodeva policijai, kas solīja veikt ekspertīzi un attiecīgi rīkoties likuma robežās. Taču ar ekspertīzes veikšanu tomēr nesokas tik ātri, kā gribētos, iespējams, to apgrūtina fakts, ka jaunās legālās narkotikas faktiski ir netaustāmas.

Kamēr vieni speciālisti strādā, tikmēr raidījums Degpunktā devās pie citiem. Roberts Stašinskis, Austrumu slimnīcas toksikologs, noklausījies stāstu par “Ibicas gaisu”, ir ļoti pārsteigts. Šādu, visticamāk, smieklu gāzes upuru slimnīcā vēl nav bijis, taču – ja bizness turpināsies un jaunieši turpinās gāzi lietot, drīz vien gaidāms pacientu pieplūdums. Smieklu gāzi visai plaši lieto medicīnā, taču tas nozīmē nevis to, ka gāze ir laba un nekaitīga, bet gan – ka tā ir medikaments, un to līdz ar to var izmantot vien mediķu klātbūtnē, uzsver toksikologs.

Plašāk uzzini sižetā!

Lasi vēl