Komentāri
Cietušās stāsts: Ss.lv vīrietis uzdodas par dzīvokļa īpašnieku un grib izkrāpt naudu
Ekrānuzņēmums

Kādai sievietei dzīvokļa meklējumi teju beigušies ar naudas izkrāpšanu. Viņu uzrunājis kāds lēts dzīvokļa īres piedāvājums Jelgavā – tikai simts eiro mēnesī –, taču aizdomas radījusi dzīvokļa īpašnieka kāre uz karstām pēdām iemaksāt drošības naudu.

”Bijām aktīvos dzīvokļa meklējumos, un es ievietoju ss.lv sludinājumu, ka meklēju dzīvokli Jelgavā. Neņemot vērā to, ka sludinājums jau pirms pāris dienām tika izdzēsts, šodien saņēmu zvanu no kāda Ruslana Ivanova. Viņš izīrējot divistabu dzīvokli Jelgavā, Uzvaras ielā, par 100 eiro mēnesī. Diezgan šokējoši lēti un neticami. Viņš arī atsūtīja dzīvokļa bildes uz e-pastu. Dzīvoklis izskatījās labs – izremontēts, ar visām mēbelēm – iebūvēto virtuvi utt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Nākamajā telefona sarunā, jautājot, kad varam dzīvē apskatīt dzīvokli, izrādās, ka Ruslans dzīvojot Daugavpilī. Vārdu pa vārdam, un viņš izstāsta visu par komunālajiem maksājumiem, īres līguma slēgšanu pie notāra utt. Vilinoši? Ļoti!

Ruslans saka, ka varot rīt braukt uz Jelgavu, bet ”jūs tikai atsūtiet savu vārdu, uzvārdu un personas kodu, un pārskaitiet man simts eiro drošības naudu, un rīt ar visu notāra līgumu būšu Jelgavā!” Ruslans apgalvo, ka dzīvoklis pieder viņam.

”Hmmm… šeit 100% sāku saprast, ka kaut kas nav tīrs. Piezvanot paziņām, uzzinu, ka dzīvokli vispār pieder kādai Signei. Kaut kas neiet kopā, vai ne? Protams, vairs uz viņa telefona zvaniem neatbildu, jo saprotu, ka tā ir kārtējā cilvēku krāpšana,” raksta sieviete, kas veiksmīgi izvairījusies no krāpšanas.

”Nez, cik cilvēki dienā uz to visu uzķeras? Shēma jau izstrādāta ļoti izcila, gan jau nopelnīt arī var ļoti labi… tikai katru dienu jāmaina telefona numurs,” vaicā sieviete.
Skaties.lv skaidro!

Valsts policija portālam Skaties.lv skaidro, ka likumsargi ir informēti par gadījumiem, kad, tīkojot svešu naudu, krāpnieki uzdodas par dzīvokļu īpašniekiem. ”Bieži šie sludinājumi, kas parādās internetā, ir aizdomīgi. Cilvēki ir iesnieguši sūdzības policijā par to, ka viņi ir samaksājuši par dzīvokli un nav solīto saņēmuši. Ir gadījumi, kad atrodas ārzemēs. Persona pati atrodas Vācijā un nevar ierasties laikus, bet pirms tam prasa drošības naudu. Cilvēki par to ziņoja, un ir uzsākti kriminālprocesi. Tādēļ tas, ko no mūsu puses, – ja šķiet, ka ir aizdomīgi un ja prasa maksāt priekšapmaksu, to nekādā gadījumā nedrīkst darīt, tas ir riskanti, pastāv iespēja, ka tiek izkrāpta nauda, un aicinām būt piesardzīgiem, vai ir vērts sadarboties ar šādu personu, vispirms noskaidrojiet visu, tad apskatieties un parakstiet līgumu. Ja gadās situācijas, kad nauda ir samaksāta, jāziņo policijai.

Pārsvarā shēmas ir vienkāršas. Daudzi vieglprātīgi iekrīt uz lētiem piedāvājumiem.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl