Komentāri
Četras personas apsūdzētas eiro un latu viltošanā
Foto: fdecomite /Flickr

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien plkst. 11.00 plāno izskatīt krimināllietu, kurā par lata un eiro monētu viltošanu apsūdzēta četru personu grupa.

Kā liecina informācija Tiesu informatīvajā sistēmā, lietu iztiesās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesnese Baiba Jakobsone.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Krimināllietu tiesai 20. janvārī nodevusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību grupas plāns bija pārdomāts un starp grupas dalībniekiem pastāvēja noteikta lomu sadale. Tāpat tika izmantoti svešu personību apliecinoši dokumenti, kā arī viltoti nepieciešamie dokumenti.

Lai varētu organizēt un īstenot viltotu monētu izgatavošanu, apsūdzētie noīrēja kādu privātmāju. Viņi arī iegādājās materiālus nozieguma īstenošanai.

Laikā no 2012. gada 15. decembra līdz 2013. gada 29. janvārim organizētās grupas dalībnieki izgatavoja kopumā ne mazāk kā 3615 divu eiro monētas un ne mazāk kā 187 viena lata monētas.

Par viltotas naudas izgatavošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Savukārt par viltotu dokumentu izmantošanu un izgatavošanu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau ziņots, ka policija grupu aizturēja pērn janvārī Rīgā un tās apkārtnē. Monētas tika viltotas salīdzinoši kvalitatīvi, tomēr, rūpīgāk tās apskatot, ir iespējams atrast viltojuma pazīmes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl