Komentāri
Cēsu traģēdija: Ja māmiņa nolēca no klints depresijas dēļ, tuviniekiem nelaimes tuvošanos vajadzēja manīt, saka eksperti
Darren Bertram/ Flickr

Psihiatriem tagad jāskaidro, vai sieviete, kas Cēsīs ar septiņas dienas vecu zīdaini uz rokām nolēca no kraujas malas, ir piedzīvojusi pēcdzemdību depresiju, vai arī psihiski traucējumi bijuši jau pirms grūtniecības un tās laikā. Tomēr, ja tiešām jaunā māmiņa bija kritiski depresīvā stāvoklī, tuviniekiem, visticamāk, to vajadzēja pamanīt – šādi domā raidījuma Degpunktā uzrunātie speciālisti.

Portāls Skaties.lv jau vēstīja – jauna māmiņa nakts laikā, tuviniekiem nemanot, izlavījusies no mājām un paņēmusi līdzi savu septiņas dienas veco mazuli. Sieviete ar bērnu uz rokām ielēkusi dolomīta karjerā no vairākus metrus augstas klints. Sieviete pati izķepurojusies un ir dzīva, bet mazulis – miris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kas ir pēcdzemdību depresija?

Psihosomatikas klīnikā reizi pa reizei iegriežas kāda paciente ar šaubām, vai viņa ir laba mamma, jo galvā šaudās domas par to, ka bērns ir kā nasta, uznāk dusmas, kad mazulis brēc un prasa ēst, vai atkal jāmaina autiņbiksītes, stāsta eksperti. Viņi norāda – depresijas epizode var pāriet pati no sevis un tā tas parasti arī notiek, taču labāk tomēr konsultēties ar ārstu psihoterapeitu un izrunāt lietas, kas nomoka.

Speciālisti nevēlas baidīt topošos vecākus ar nopietnām saslimšanām, tomēr iesaka pievērst pastiprinātu uzmanību psihiskajai veselībai, jo smagāku saslimšanu gadījumos jaunās māmiņas rīcības sekas tiešām var būt neprognozējamas. Faktiski dzemdības var izprovocēt psihiskas kaites, kas gadiem ilgi slēpušās sievietes organismā.

Kā tu jūties, kādas ir tavas pārdomas, kā tev vispār klājas un vai tev viss ir labi – šie daži it kā ikdienišķie tomēr tik ļoti svarīgie jautājumi ir jāuzdod pēc iespējas biežāk un galvenais sagaidīt arī paplašinātu atbildi. Sirsnīga izrunāšanās ar tuviniekiem vienmēr palīdz atrisināt daudzas problēmas. Arī depresija noteikti ir to skaitā.

Lasi vēl