Komentāri

Uz Ziemassvētku laiku slēgtās ģimeņu ārstu prakses ir sagādājušas pamatīgu slodzi slimnīcām. Pat sīkumu dēļ cilvēki mērojuši ceļu uz slimnīcām, lai gan tām ar to šo mazo problēmu risināšanu vispār nebūtu bijis jānodarbojas. Tikmēr ceļu policija svētkus sauc par traģiskiem – bojā gājuši seši cilvēki.

Garajās Ziemassvētku brīvdienās cilvēki izteikti izjutuši ģimenes ārstu pieejamības trūkumu, jo poliklīnikas un lauku ambulances bija slēgtas piecas dienas. Tamdēļ cilvēki masveidā paši devušies uz  slimnīcām, lai gan tikai 15% gadījumu kaites bijušas veselību apdraudošas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārsti: bija kā parastā darba dienā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā saka, ka svētkos tā esot kļuvusi par ”lieljaudas poliklīniku”. Tikmēr neatliekamās palīdzības dienests vērtē, ka tūkstos trīssimt izsaukumu pa visu Latviju ir bijis kā parastā darba dienā. Raizes gan sagādājis lielais skaits cilvēku, kas dzērumā apsaldējušies. Taču grūtākās dienas mediķi sagaida jaungada naktī, kas plaši tiks izmantota pirotehnika.

Ātrās neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša stāsta par tipiskākajām traumām: ”Traumas, kas gūtas sprāgstot gan rokās, sejā, gan blakus esošajos balkonos vai cilvēku pūlī, ir ļoti smagas. Tie visbiežāk ir kaulu bojājumi, pirkstu atrāvumi, tie var būt arī dažādi kaulu lūzumi, asiņošanas, redzes traucējumi. Un ne tikai paši, kas bija laiduši pirotehniku, bet arī nejaušiem garāmgājējiem, skatītājiem.”

Ugunsdzēsēji: svētki aizritēja salīdzinoši mierīgi, bet brīdina palikt modriem

Ugunsdzēsēji uzteic, ka šajās piecās dienās ugunsgrēkos nav gājis bojā pilnīgi neviens cilvēks. Izpalikuši arī postoši ugunsgrēki. Tie 93, kas bija, lielākoties saistīti ar apkures sistēmas problēmām, bet degošos adventes vainagus cilvēki spējuši paši nodzēst. Tomēr ugunsdzēsēji uzsver – atslābt vēl nevar Ziemassvētku eglīšu dēļ.

”Ar katru dienu šīs eglītes kļūst sausākas, un, ja, piemēram, vecgada vakarā gribēsim iedegt svecītes, tad mums diemžēl ir jārēķinās ar to, ka eglīte būs sausa un ļoti viegli varēs uzliesmot, un kā katru gadu, būs tādu ugunsgrēku, kuros degošā eglīte aizdedzina apkārt esošās mantas, tāpēc atslābt noteikti nevajag,” brīdina VUGD pārstāve Inga Vītola.

Kriminālpolicija: zagļi uzdarbojušies mazāk

Svētku brīvdienās, mazāk kā citkārt, zagļi aplaupījuši mājokļus, – secina Rīgas reģiona kriminālpolicijā. Iesniegumu skaits varētu gan vēl augt, jo ne visi pārradušies mājās.

Rīgas reģiona kriminālpolicijas pārvaldes 2. biroja priekšnieks Dāvis Ķepītis atklāj: ”Ir arī fiksēti gadījumi, kad apzagti mājokļi, arī esot mājās pašiem saimniekiem, tas gan vairāk attiecas vairāk uz privātmājām. Pa to laiku, kamēr saimnieki vienā stāvā, tiek iekļūts mājokļi citā stāvā.”

Ceļu policisti: traģiski – piecās dienās uz ceļiem bojā gājuši seši cilvēki

Visaktīvāk strādājuši ceļu policisti, īpašos reidos visā Latvijā tvarstot dzērājšoferus. Svētku brīvdienās reibumā pie stūres pieķerti 76. Savukārt ar vārdu – traģiski – ceļu policijas raksturo, ka piecās dienās uz ceļiem bojā gājuši seši cilvēki.

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks  Normunds Krapsis:
Šajās  brīvdienās ļoti daudz ir cietuši tieši gājēji, un tieši no šiem sešiem bojā gājušajiem četri ir vismazāk aizsargātie satiksmes dalībnieki – trīs gājēji un viens velosipēdists. Visos šajos gadījumos nevienam nav bijuši atstarojošo elementu.

Ceļu policija pastiprinātā režīmā apturēs automašīnās un ķers dzērājšoferus līdz jaunā gada pirmajām dienām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl