Celtnieki nozog darba devēja automašīnu un tiek aizturēti

Pievienot komentāru
Celtnieki nozog darba devēja automašīnu un tiek aizturēti
Foto avots: Valsts policija

7. jūlijā Valsts policija saņēma iesniegumu no kāda celtniecības uzņēmuma amatpersonas, ka laika posmā no 6. līdz 7. jūlijam divi darbinieki nozaguši uzņēmuma automašīnu Ford Transit. Cietušais ziņoja, ka automašīna vīriešiem bijusi piešķirta darba vajadzībām, un to viņi izmantojuši, lai glabātu mantas un pārģērbtos. Tāpat cietušais policijai pavēstīja, ka darbinieki viņam paši paziņojuši par zādzību.

Šādi viņi rīkojušies, jo bijušas domstarpības ar uzņēmuma vadību. Cietušajam bija informācija, ka nozagtā automašīna atrodas Tukumā, kur dzīvo viens no aizdomās turamajiem vīriešiem.

Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa dežurējošie policisti devās uz Tukumu, kur aizturēja abus aizdomās turamos vīriešus, kuri dzimuši 1984. gadā un jau iepriekš sodīti par mantiskiem noziegumiem. Turpat tika atrasta nozagtā automašīna, kas tika atdota cietušajam.

Izrādījās, ka vīrieši ir nozaguši ne tikai automašīnu, bet arī automašīnas magnetolu, celtniecības instrumentus un būvmateriālus. Likumsargi noskaidroja, ka automašīnas magnetolu vīrieši pārdevuši lombardā. Savukārt celtniecības instrumentus un būvmateriālus policisti atrada šķūnītī, turpat Tukumā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Tāpat pret vienu no aizdomās turamajiem uzsākts arī kriminālprocess par svešas mantas tīšu bojāšanu, jo nozagtajai automašīnai bija sabojāta virsbūve un tās salonā izlieta krāsa.