Caur kādu Latvijas banku mēģina atmazgāt Francijā izkrāptu naudu

Komentāri
Caur kādu Latvijas banku mēģina atmazgāt Francijā izkrāptu naudu
Foto: Images Money/Flickr

Valsts policijas Ekonomisko Noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki atklājuši naudas atmazgāšanas shēmu, kurā krāpnieki izmantojuši kādu Latvijas kredītiestādi. Ļaundari centās legalizēt Francijā izkrāptus 642 735 eiro, taču likumsargi to laikus konstatēja.

Šobrīd nauda ir arestēta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šā gada janvārī VP ENAP darbinieki saņēma iesniegumu no kādas Francijas Republikā reģistrētas sabiedrības par krāpniecību lielos apmēros. Cietušās sabiedrības pārstāvis ziņoja, ka viņa uzņēmums cietis no krāpniekiem, kas uzdevušies par kādas bankas pārstāvjiem. Sarunas laikā krāpnieki stāstījuši, ka ir plānota pārslēgšanās uz bankas jauniem serveriem, un lūdza nodrošināt attālinātu pieslēgšanos uzņēmuma datoriem, kā arī izsniegt visus pieejas kodus. Uzņēmuma darbinieki, nenojaušot par krāpšanas shēmu, izpildīja prasīto.

Nākamajā dienā tika konstatēts, ka no sabiedrības bankas konta veikts 642 735 eiro pārskaitījums uz vienu no Latvijas kredītiestādēm.

Konstatējot šo krāpšanas shēmu, ENAP nekavējoties uzlika arestu visai summai, līdz ar to šobrīd ir izdevies novērst noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizāciju un nonākšana trešo personu rīcībā.

Šobrīd Latvijas policisti turpina noskaidrot krāpnieku identitāti, bet policijai ir pamatotas aizdomas, ka tie varētu būt Latvijas iedzīvotāji.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par krāpšanu lielā apmērā un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Policija aicina uzņēmumus būt uzmanīgiem neiekrist krāpnieku lamatās, tāpat policija atgādina, ka nekādā gadījumā nezināmām personām nedrīkst dot sensitīvu informāciju, kas vēlāk varētu tikt izmantota noziegumu izdarīšanā.

Lasi vēl