Carnikavā jūrā pazudis vīrietis; Jūras spēki sāk viņa meklēšanu

0 Komentāru
Carnikavā jūrā pazudis vīrietis; Jūras spēki sāk viņa meklēšanu
Foto: LETA

Jūras spēki izplatījuši paziņojumu, ka plkst. 00:25 Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs (MRCC Rīga) saņēma informāciju, ka Carnikavā vīrietis, trīs stundas atpakaļ, ar gumijas laivu devies zvejot un pazudis.

MRCC Rīga nekavējoties uz notikuma vietu nosūtīja krasta apsardzes kuģi KA-06 Gaisma un Valsts robežsardzes kuģi RK-19, kura apkalpe, ievērojot dreifēšanas trajektoriju, veic meklēšanas rajona pārbaudi. Tika arī dots norīkojums pacelties Gaisa aviācijas bāzes helikopteram, bet laika apstākļu dēļ tas nebija iespējams.

Vīrietim laivā iespējams ir bijis individuālais glābšanas aprīkojums, patreiz vēl notiek meklēšanas rajona pārmeklēšana. Glābšanas operācija turpinās.

Krasta apsardzes dienests atkārtoti atgādina, ka visiem cilvēkiem, kas atrodas uz ūdens ir jābūt individuāliem glābšanas līdzekļiem.

Lai atvieglotu ziņošanu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centram par nelaimes gadījumiem jūrā, kopš 2015. gada 1. janvāra ir ieviests bezmaksas ārkārtas tālrunis 115, uz kuru var piezvanīt no visiem sakaru operatoriem.

Krasta apsardzes dienests atgādina, ka savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana palielina meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību.

0 Komentāru