Bruņoti noziedznieki, slepkavas un reketieri – deviņdesmito gadu ikdienu atceras specvienības kaujinieks

Komentāri

Noziedznieki deviņdesmitajos gados bijuši īpaši nekaunīgi un bīstami, viņi nebaidījās izvicināt dūres ar policistiem. Turklāt bija gadījumi, kad sadursmēs ar kriminālās pasaules elementiem speciālās vienības policisti arī gāja bojā.

Policijas specvienība deviņdesmitajos gados pārsvarā ielās devusies vakaros un naktīs. Vienlaikus ar šo ikdienas kārtības uzturēšanu galvaspilsētā, specvienībai tika uzticēti arī dažādi īpaši uzdevumi. Piemēram, steidzams komandējums uz Daugavpili varēja beigties tikai pēc trīs vai četrām diennaktīm. Bruņoti noziedznieki, slepkavas un reketieri – tādi bija mobilā policijas pulka ikdienas ”klienti”, atminas Ansis Pumpurs, tagadējais Valsts policijas RRP Kārtības policijas priekšnieka vietnieks, kurš savulaik bija viens no specvienības darbiniekiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mobilā policijas pulka pastāvēšanai reiz pienākušas beigas īsi pirms gadu tūkstošu mijas. Tas tika reorganizēts, mainījusies vadība un specvienības mērķi. Vēlāk labākos no kaujiniekiem apvienojusi Alfa, kas nu jau pārtapusi par Speciālo uzdevumu bataljonu. Katra nosaukumu maiņa, ieviesusi arī savas korekcijas darbā un specvienības uzdevumos.

Skaties video un uzzini vairāk par specvienības darbu deviņdesmitajos gados!

Lasi vēl