Briti meklē aizdomās turēto Zaļkalnu

Komentāri
Briti meklē aizdomās turēto Zaļkalnu
FOTO: LETA ()

Pēdējos gadus Londonā dzīvojušais Latvijas pilsonis Arnis Zaļkalns, kuru Lielbritānijas policija tur aizdomās saistībā ar 14 gadus vecās pusaudzes Alises Grosas pazušanu, joprojām nav izsludināts starptautiskā meklēšanā. Tikmēr, mēģinot uzzināt vairāk detaļu par Zaļkalna personību un viņa kriminālo pagātni, Latvijā ieradušies vairāki britu žurnālisti no pasaulē labi pazīstamiem izdevumiem. Viņi apmetušies Rīgas viesnīcās, taču, meklējot informāciju, apbraukā arī citas Latvijas pilsētas, tiekoties ar tuvākiem un tālākiem Zaļkalna radiem.

Neoficiāli tiek pieļauts, ka Anglijas policija drīzāk cer atrast Zaļkalnu Lielbritānijā, nevis ārpus tās robežām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Valsts policijas (VP) preses pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka, arī pēc VP rīcībā esošās informācijas, Zaļkalns nav izsludināts starptautiskā meklēšanā, taču VP šajā lietā sadarbojas ar Lielbritānijas policiju ziņu apmaiņas jomā.

Latvijas policija ir veikusi arī vairākas praktiskas darbības, lai angļu kolēģiem no tiesībsargājošajām iestādēm palīdzētu noskaidrot iespējamo Zaļkalna atrašanās vietu.

Tikmēr, mēģinot uzzināt vairāk detaļu par Zaļkalna personību un viņa kriminālo pagātni, Latvijā ieradušies vairāki britu žurnālisti no pasaulē labi pazīstamiem izdevumiem. Viņi apmetušies Rīgas viesnīcās, taču, meklējot informāciju, apbraukā arī citas Latvijas pilsētas, tiekoties ar tuvākiem un tālākiem Zaļkalna radiem.

Kā ziņots, deviņdesmito gadu beigās Zaļkalns Rīgā nogalināja savu sievu. Saistībā ar šo noziegumu viņš nonāca apcietinājumā 1997.gada 9.jūlijā, bet notiesāts tika nepilnu gadu vēlāk. Par slepkavību un arī neatļautu ieroča glabāšanu tiesa Zaļkalnam piesprieda astoņu gadu cietumsodu.

Pāris gadus pēc iznākšanas no cietuma Zaļkalns pārcēlās uz Lielbritāniju un tur sāka strādāt celtniecībā. 2009.gadā viņu Lielbritānijā arestēja par nepiedienīgu uzbrukumu 14 gadus vecai pusaudzei, tomēr vēlāk lieta tika izbeigta, šonedēļ vēstīja vietējie mediji.

Lielbritānijā pazudušais Latvijas pilsonis Zaļkalns ceturtdien tika atzīts par aizdomās turēto pazudušās skolnieces Grosas lietā. Iepriekš policija uzskatīja, ka Zaļkalns varētu būt vien vērtīgs liecinieks šai lietā.

Par Zaļkalna atrašanās vietu nav nekādu ziņu kopš 3.septembra, savukārt Grosa ir pazudusi kopš 28.augusta. Viņa pēdējo reizi redzēta videonovērošanas kameru uzņemtā video. Arī Zaļkalnu videonovērošanas kameras fiksējušas tajā pašā vietā, kur meiteni, tikai apmēram 15 minūtes vēlāk.

Sestdien britu mediji vēstīja, ka Grosas meklēšanas operācija ir lielākā, kādu Londona pieredzējusi kopš 2005.gada 7.jūlija terora aktiem Londonas metro un autobusā. Meitenes meklēšanā esot iesaistīti vairāk nekā 600 policistu no astoņām vienībām, kā arī ūdenslīdēji un dienesta suņi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl