2 komentāri
Brīdina par krāpšanu, izmantojot Creditreform un Rīgas satiksmes vārdu
(Foto: LETA)

Uzņēmums Creditreform brīdina par krāpniecisku e-pastu izsūtīšanu uzņēmuma vārdā par it kā parāda piedziņu uzņēmuma Rīgas satiksme uzdevumā.

Šodien, 27. februārī, daudzi e-pastu lietotāji saņēmuši Creditreform vārdā izsūtītus brīdinājumus par it kā parāda piedziņu uzņēmuma Rīgas satiksme uzdevumā. Abu uzņēmumu pārstāvji akcentē, ka šādus e-pastus nav sūtījuši un brīdina par iespējamu krāpšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

E-pastā, kas izsūtīts no adreses gita.eihmane@creditreform.lv, teikts:
Atgādinām, ka šodien iestājas Jums dotais parāda apmaksas termiņš lietā par parāda atgūšanu SIA Rīgas satiksme uzdevumā Nr. 20147822. Ja parāds vēl nav apmaksāts, lūdzam to nekavējoties izdarīt.

Citās vēstulēs teikts: Labdien, Informēju, ka pret Jums ir sagatavots pieteikums tiesā (par parādu piedziņu). Lūdzam veikt parāda atmaksu līdz vēstulē norādītajam termiņam. Pretējā gadījumā tiks nosūtīts pieteikums tiesai par saistību piespiedu izpildi.

E-pastā arī norādīta interneta saite, kurā it kā var aplūkot informāciju par parādu.

Kā informēja Creditreform sadarbības partneru SIA Crefo Rating e-projektu menedžeris Andrejs Proskurins, līdz šim apzinātas mēstules Creditreform vārdā parakstītas Ineses Melderes un Gitas Eihmanes vārdā, kuras nav Creditreform darbinieces.

Creditreform aicina nevērt vaļā šādas saites ar domenu creditreforem.su par pirmstiesas brīdinājumu vai lietu, jo, atverot to, ierīce var tikt inficēta ar vīrusu.

Ņemot vērā, ka e-pastos ir norādīti paaugstinātas maksas telefonu numuri, Creditreform aicina kontaktiem ar uzņēmumu izmantot tikai tā mājaslapā norādītos tālruņus un e-pastus.

Arī Rīgas satiksme ir informēta par šādām viltus mēstulēm, kurās izmantots uzņēmuma vārds, apliecināja Rīgas satiksmes preses sekretārs Viktors Zaķis. Viņš akcentē, ka Rīgas satiksme nav devusi šādus uzdevumus, tādēļ nav izslēgts, ka e-pasti izsūtīti krāpnieciskos nolūkos.

Kā informē Proskurins, par šo gadījumu informēti arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas cert.lv darbinieki.

TOP komentāri

 • anonymous
  0 0 0

  anonymous

  Kā nesanāk "noslaukt" naudu, tā uzreiz - nē, mēs neko nezinam, laikam krāpnieki uzdarbojas. Beidzat pist tautu, zajebaļi jau, goda vārds.
 • edīte
  0 0 0

  edīte

  man tāds epasts pienāca - ar parakstu Zita Kraukle! Un es vēl mēģināju atvērt to linku, nezinu, vai būs sekas - vismaz neko sliktu pagaidām nenovēroju...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl