Blēži uzdodas par nelaimē nokļuvušiem tūristiem, tā mānot lētticīgos

Komentāri

Uzmanību! Galvaspilsētā turpina uzdarboties krāpnieki! LNT Degpunktā atklās, ko piedzīvojusi kāda Imantas iedzīvotāja, kā arī pastāstīs kādas ir nelaimē nonākušu ceļotāju – viltvāržu jaunākās metodes lētticīgo ievilkšanai krāpnieku tīklos.

Pirms pāris dienām, pie Imantas iedzīvotājas Leokādijas ieradusies satraukta sētniece, kura lūgusi kundzes palīdzību.
Viņa atskrēja un teica, ka pagalmā ir poļi, kuriem nepieciešama palīdzība. Tā kā esmu poliete, varbūt varu palīdzēt. Atbildēju, ka jā, tūliņ iznākšu. Iznāku, viņi stāv tieši pretī manai kāpņu telpai… Pirms tam bija mājas galā… Kad iznācu, viņa mani uzrunāja poliski un tad pārgāja uz krievu valodu.

Lai arī sākumā sieviete domājusi, ka tik tiešām kāds polis nonācis nelaimē, ātri vien atklājies, ka palīdzību meklē viltvārži. Jau pēc pirmajiem vārdiem un apsveicināšanās, runātīgā, jaunā sieviete sākusi klāstīt leģendu par nedienām ar robežkontroli, kas atceļā uz mājām atņemšot viņu kravu, dārgos traukus un dažādus virtuves piederumus.

Viņi piedāvāja trauku, bet Leokādija pavēstīja, ka viņai neko no tā nevajag… ”Protams, es jautāju, ko tad viņi konkrēti grib un ko viņiem vajag? Ar ko noslēgsies šis piedāvājums? Viņi atbildēja – iedodiet lūdzu 400€, mēs atbrauksim pēc trīs dienām, atvedīsim jums atpakaļ naudu un savāksim tās kastes. Variet, tās arī kādam uzdāvināt,” stāsta Leopkādija.

Protams, saprotot, kādi tad ir patiesi ”nelaimē nonākušo” nodomi, Leokādija pārtraukusi sarunu un piedraudējusi izsaukt policiju.
“Viņi aizbrauca. Viņi aizbrauca pa Kleistu ielu tajā virzienā, pēcāk gan atgriezās. Sētniece viņus vēl redzēja. Mašīna bija pelēkā krāsā, varētu būt Volkswagen, varētu būt arī kāds japāņu auto – Mazda, Honda… Noteikti zinu, ka auto bija pelēkā krāsā un numuri bija Polijas,” stāsta Leokādija.

Atceroties sarunu ar krāpniekiem, sieviete atzīst, ka ”aktierspēle” esot bijusi ļoti ticama un vienīgais kas paglābis no iekrišanas lamatās, bijusi pieredze un zināšanas par šāda veida noziedzniekiem. Tādēļ atcerieties šo Leokādijas stāstu, gadījumā, ja jūs uzrunā kāds ceļotājs, kurš patiesībā vēlas jūs apvest ap stūri.

Lasi vēl