Bijušo tiesnesi Strazdu soda ar nosacītu brīvības atņemšanu

0 Komentāru
Bijušo tiesnesi Strazdu soda ar nosacītu brīvības atņemšanu
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa šodien atzina bijušo tiesnesi Ziedoni Strazdu par vainīgu septiņu personu fiktīvā nodarbināšanā un sodīja viņu ar četru gadu nosacītu brīvības atņemšanu un daļēju mantas konfiskāciju.

Tāpat tiesa lēma no Z. Strazda valsts labā piedzīt kaitējuma kompensāciju 112 726 eiro apmērā.

Tiesas debatēs prokurors lūdzis bijušo tiesnesi Z. Strazdu sodīt ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz pieciem gadiem un konfiscējot mantu. Savukārt attiecībā uz no amata atstādināto tiesnesi Skaidrīti Buividi valsts apsūdzības uzturētājs uzskatījis lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu par pamatotu un likumīgu.

Saskaņā ar lēmumu par apsūdzētā saukšanu pie kriminālatbildības Z. Strazds ilgstoši – laika periodā no 1995. līdz 2012. gadam – dažādos laika periodos fiktīvi nodarbināja septiņus darbiniekus. Šiem cilvēkiem tika aprēķināta darba samaksa, kuru esot piesavinājies pats tiesnesis, liecina apsūdzība.

Apsūdzība Z. Strazdam celta pēc Krimināllikuma (KL) 318. panta 2. daļas – par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai, vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā.

Apsūdzība Z. Strazdam celta arī par krāpšanu lielā apmērā, un par dokumenta viltošanu vai apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu vai izmantošanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona mantkārīgā nolūkā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki Z. Strazdu aizturēja 2012. gada 7. augustā. 2013. gada 7. februārī Saeima viņu atcēla no Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas tiesneša amata.

To, vai Z. Strazds ir atzīstams par vainīgu viņam celtajās apsūdzībās, spriedīs tiesa.

0 Komentāru