Komentāri
Bijušās advokātes Baltiņas slepkavībā apsūdzētais vainu neatzīst, bet līķa slēpējs atzīst
FOTO: Flickr

Aukstasinīga slepkavība, ko labi draugi pastrādājuši dažu tūkstošu eiro dēļ – tā īsumā varētu raksturot bijušās advokātes Intas Baltiņas slepkavības apstākļus. Šodien Rīgas rajona tiesa sāka pēc būtības izskatīt lietu, kur slepkavībā apsūdzēts Baltiņas labs paziņa, bet nozieguma atbalstīšanā un pēdu slēpšanā vēl divi cilvēki. Jāpiebilst, ka apsūdzētais savu vainu iepriekš bija atzinis, bet tagad savu viedokli krasi mainīja.

Pagājušā gada maijā Inta Baltiņa kādā Vecrīgas kafejnīcā satikās ar savu paziņu Jāni Burvu. No advokatūras izslēgtā sieviete gribēja kļūt par uzņēmēju, tādēļ viņai todien bija līdzi 13 000 eiro skaidrā naudā, par ko pirkt celtniecības tehniku. Inta Baltiņa tobrīd nezināja, ka Burva jau bija izplānojis viņas nāvi. Tā uzskata prokuratūra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Draugs piedāvājis sievieti aizvest uz plānoto darījuma vietu Jelgavā, un pasaucis savu bijušo sievu Irēnu Goldbergu, kura ieradusies ar auto. Pa ceļam viņi izdomājuši piestāt Olainē. Kamēr Burva ar Baltiņu runājušies viesistabā, Goldberga no virtuves atnesusi nazi. Apsūdzībā teikts, ka Burva upuri ar to sadūris, bet Goldberga no virtuves atnesusi vēl piecus nažus. Duršana turpinājusies.

Tālāk viss noticis tikpat aukstasinīgi – iespējamie slepkavas piezvanījuši savam paziņam Romānam Zandersonam, un palūguši atbraukt palīgā. Viņš arī piekritis, nemaz nezinot, kas īsti būs jāpalīdz darīt. Kad Zandersons ieradies, viņš nostādīts fakta priekšā –  jāpalīdz aprakt līķis. Tas izdarīts turpat siltumnīcā.

Arī abi pārējie apsūdzētie iepriekš nav sodīti. Viņi visi izgājuši psihiatrisko ekspertīzi, kurā noteikts, ka lieliski apzinājušies, ko dara. Jāpiebilst, ka Burva izmeklētājiem iepriekš bija atzinis, ka noslepkavojis Baltiņu. Tomēr šodien tiesā viņš savu nostāju krasi mainīja, vainu noliedzot pilnībā. Burvas un Goldbergas advokāti no komentāriem atteicās.

Lasi vēl