Bijušajam policistam tiesa piespriež piespiedu darbu

1 komentārs
Bijušajam policistam tiesa piespriež piespiedu darbu

Pirms četriem gadiem kāds likumsargs Bauskā saņēma izsaukumu par kautiņu spēļu zāles stāvlaukumā, Pionieru ielā, kur ieradās kārtībnieks, taču uz konfliktu skatījās no malas – pretēji darba pienākumiem, kā rezultātā tiesa otrdien, 10. augustā, ir nonākusi pie lēmuma un piespriedusi bezdarbībā apsūdzētajam sodu, vēsta “Degpunktā”.

Šorīt Bauskā Zemgales rajona tiesa pasludināja spriedumu krimināllietā par vietējā policista bezdarbību brīdī, kad bija jāpilda darba pienākumi.

Nu jau bijušais likumsargs 2017. gadā neapturēja fizisku konfliktu, kas risinājās viņam acu priekšā, kā arī pēc tam nepalīdzēja cietušajam vīrietim. Tiesnese lēma šādi:

Marina Ribina, tiesnese

“Saskaņā ar kriminālprocesa likuma 520., 527., 528. un 529. un 530. pantu tiesa nosprieda Jēkabu Bičevski atzīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā un sodīt viņu ar piespiedu darbiem uz 140 stundām.”

Komentēt spriedumu bijušais kārtībnieks nevēlējās.

Savukārt Dainis, kas ir publicētā video jeb bezdarbības pierādījuma autors, uzskata, ka lēmums nav samērīgs, jo bijušā likumsarga rīcība grāvusi arī policijas tēlu, līdz ar to vajadzēja pantā paredzēto maksimālo piespiedu darba stundu skaitu piespriest.

Toreiz Dainim par kadru publicēšanu sociālajos tīklos kāds nepazīstams vīrietis uz ielas izteica draudus, brīdinot, ka tā darīt nevajadzēja. Video autors saka, ka par to vairs neuztraucas:

“Jā, tā bija, man tika izteikti draudi, bet nekas pilnībā nav bijis. Tas teiciens: “Pēc tiesas mēs paskatīsimies, bet nekādu darbību nebija, viss kārtībā.”

Ja spriedums netiks pārsūdzēts, nākamais solis notiesātajam ir vērsties probācijas dienestā desmit darba dienu laikā, lai saskaņotu piespiedu darba izpildi.

1 komentārs