Berģos uzdarbojas nežēlīgs kaķu slepkava

4 komentāri
Berģos uzdarbojas nežēlīgs kaķu slepkava
(Foto: LETA)

Berģu pusē uzdarbojas kāds vīrietis, kurš jau nodēvēts par Snaiperi. Kādēļ? Tādēļ, ka viņu tur aizdomās par vairāku tās puses kaķu apšaušanu.

Viņš ir kaķu nīdējs, un viņš vainojams dzīvnieku apšaušanā. Ne viens vien murrātājs Berģos atrasts beigts. Tā saka Berģos dzīvojošie, kuru māju apkārtnē mitinās vairāki desmiti kaķu. ”Es personiski esmu pēdējos divos, trijos gadus vairākus kaķīšus apglabājusi,” stāsta Maiga, kas rūpējas par vietējiem kaķiem, ”diviem bija vēderiņš sašauts, vienam pie kakla. Vēl vienam vēderiņš pūžņoja, Līčos viņu izārstēja, bet  divi, trīs nomira.”

Ja līdz šim plaši pie mājas par notiekošo nav runāts, tad pacietības mērs ir pilns tad, kad nošauts ģimenes mīlulis – mājas kaķis. Saimniece gājusi uz pieturu, bet kaķis izsprucis no dzīvokļa. ”Lūk, atvērās šis logs. Sievietes ir liecinieces,” stāsta bojā nošautā kaķa saimnieks Jurijs, ”lūk, kaķis gāja šeit. Tatjana (cietušā sieva – red.) gāja uz autobusu, kaķis gāja līdzi. Tas viņu vienmēr pavadīja, tāpēc, ka mums, kā mēs smējāmies nav kaķis, bet gan suns[..] Šeit arī viss notika. Es biju mājās un tādus kliedzienus nebiju dzirdējis. Kliedzieni bija tik skaļi, ka nodomāju – ir noticis kaut kas ļoti slikts. It kā mātei būtu nošauts bērns. Lūk, atvērās logs, šāviens, logs aizvērās.” Juris stāsta, ka veterinārārsti atzinuši – šāviens bijis tik spēcīgs, ka kaķim pat acis nepaspēja aizvērties.

Tās pašas mājas iemītnieks Zigurds arī atzīst: ”Ja mājas kaķi nošauj, tā, protams, ir nelietība. Es jau arī dzirdēju drausmīgus bļāvienus.”

Vīrieti, kas tiek turēts aizdomās par kaķa nošaušanu, neizdodas satikt. Mājas kaimiņi saka, ka viņš esot ārpus Latvijas, un, ka viņš jau iepriekš izrādījis ļoti lielu nepatiku pret dzīvniekiem. ”Mēs sametām naudu, katrs deva piecus eiro un uzcēlām kaķiem māju. Tur neviens nedzīvo, jo tas vīrietis tur meta akmeņus. Dzīvnieki baidās, visi ir aizmukuši,” stāsta Jurijs.

Pret aizdomās turēto jau ir ierosināts kriminālprocess, un likums paredz, ka viņam var piespriest līdz pat trim gadiem cietumā.

Vairāk skaties video!

4 komentāri