Bargie sodi neattur iedzīvotājus no atkritumu izmešanas dabā

Komentāri

Rīgas domes inspektori par piecūkotām teritorijām šogad izrakstījuši jau trīstūkstoš protokolus, kas ļauj secināt, ka dabas piesārņošanas tradīcijas Latvijā nav iznīkušas. Tikmēr internetā publiskots kāds video, kurā redzams, kā (Rīgā (gaišā dienas laikā no mašīnas brīvā dabā tiek izmesti atkritumu maisi. Lai gan nofilmētajā materiālā redzams arī mašīnas numurs, policija apgalvo, ka vainīgo personu sodīt nevar, jo video autors nav vērsies policijā.

Videomateriāls, kas aprīļa sākumā publicēts interneta portālā TVNET uzņemts Rīgā Ziepniekkalnā netālu no mazdārziņiem. Tajā redzams, ka kāds vecāks kungs no sava ato ceļamlā izliek vairākus atkritumu maisus un pēc tam aizbrauc. Pēc video autores domām, gados vecais kungs šo vietu nebija izvēlējies nejauši un iespējams atkritumus tur izmet regulāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atkritumi Rīgas apkārtnē ir daudz kur, bet Ziepniekkalnā visvairāk….uz katra soļa. Zālē un krūmos mētājas gan sadzīves atkritumu maisi, gan būvgruži, arī elektroniskas ierīces un pat mēbeles. Vietām izskatās, ka cilvēki Ziepniekkalna dārziņu teritoriju uzskata par atkritumu izgāztuvi. ”Bieži cilvēki atbrauc redzot, ka vide ir nesakopta un izmet, te būtu darbs attiecīgajām institūcijām, ka to fiksē,” uzskata vietējā iedzīvotāja Silvija

Pašvaldības policija gan norāda, ka iesaistīties dabas piesārņotāju tvarstīšanā var arī iedzīvotāji. ”Ir izveidota aplikācija , kur var ielādēt bildes un video, var arī zvanīt, labāk, pēc iespējas ātrāk,” aicina Rīgas Pašvaldības policijas pārstāvis Edgars Eglitis.

Eglītis uzsver, ka video, kurā redzama atkritumu izmešana Ziepniekkalnā līdz policijai tā arī nav nonācis, kas arī ir iemesls, kāpēc vainīgā persona nav uzmeklēta.

Privātpersonām sods par šādu pārkāpumu var sasniegt pat 1000 eiro. Juridiskām personām – 2000
eiro. Tomēr sodīti tiek arī zemes īpašnieki, kuru zeme piemēslota. Šī gada 3 mēnešos vien par nesakoptu teritoriju sastādīti jau 3000 apskates protokoli.

”Katram, inspektoram ir sava teritorija, bet arī saņemot sūdzības ātri reaģējam, lai teritorija būtu sakopta,” norāda Rīgas domes pārstāve Jeļena Demjaņenko.

Nereti esot gadījumi, kad teritorija tiek piemēslota jau nākamajā dienā pēc sakopšanas. Visbiežāk atkritumus cilvēki ved uz neiežogotām teritorijām – mežiem, pļavām, upes malām, kur var piebraukt ar mašīnu.

Lasi vēl