Baisā Līgo statistika: autokatastrofās jau divi mirušie

4 komentāri
Baisā Līgo statistika: autokatastrofās jau divi mirušie
Foto: LETA

Pagājušās diennakts statistika liecina, ka reibumā pie stūres sēdušies divreiz vairāk vadītāju nekā ikdienā. Divi negadījumi beigušies traģiski, tomēr šajos negadījumos pie vainas bijusi neapdomība – ātrums un braukšana ar ceļu satiksmei nederīgām riepām, informē Valsts policija.

Viens no traģiskajiem negadījumiem noticis pie Saldus, kur uz autoceļa Rīga – Liepāja automašīnas BMW vadītāja iebrauca pretējā braukšanas joslā un izraisīja sadursmi ar pretī braucošo Dacia Logan. Negadījumā BMW vadītāja gāja bojā, bet BMW pasažieri un Dacia vadītāja ar traumām nogādāti slimnīcā. Notikuma vietā atklājās, ka BMW vadītājas auto riepas ceļu satiksmē praktiski nebija lietojamas. Šobrīd kā galvenā negadījuma iemesla versija ir braukšana ar nederīgām riepām, aizdomas par alkohola reibumu nav, taču tas vēl tiks precizēts ekspertīzēs.

Otrā traģiskajā negadījumā Kārsavas novadā uz autoceļa Kārsava – Ludza notikusi sadursme starp VW Golf, kas veicis pagriezienu un motociklu Yamaha, kas ietriecies VW Golf sānā. Arī šajā negadījumā bojā gājusi jauna sieviete – 1996.gadā dzimusi motocikla pasažiere. Arī šajā negadījumā aizdomu par alkohola reibumu nav, tomēr tas vēl tiks precizēts izmeklēšanas laikā.

Nepatīkama statistika ir arī dzērājšoferu jomā – reibumā pie stūres sēdušies 32 vadītāji, no tiem 31 alkohola reibumā, bet viens narkotisko vielu reibumā. Īpaši izcēlies kāds 23 gadus vecs jaunietis Liepājā, kuram pēc pirmā mērījuma konstatētas vairāk nekā 5,5 promiles jeb maksimālais alkohola daudzums, ko policijas alkometri spēj fiksēt. No nākamās pārbaudes jaunietis attiecās, taču tas nemainīs soda apmēru.

Jāpiebilst, ka konstatēti arī 25 vadītāji, kam bijis pieļaujamais alkohola daudzums izelpā jeb mazāk nekā 0,5 promiles. Lai arī šie autovadītāji nav pārkāpuši likumu, ir skaidra viņu attieksme pret auto vadīšanu reibumā, jo auto izvēlējušies vadīt riskējot un paļaujoties uz veiksmi.

Trīs dienu laikā VP darbinieki ir pārbaudījuši vairāk nekā 43 tūkstošu autovadītāju, no tiem alkohola reibumā bijuši 74 vadītāji, bet narkotisko vielu reibumā divi autovadītāji. Likumsargi turpinās pastiprināti strādāt uz ceļiem gan svētkos, gan pēcsvētku dienā.

TOP komentāri

 • Radiators
  +7 +7 0

  Radiators

  Varbūt jāsāk ar to, ka svētkos arī vairāk pārbauda nekā ikdienā ? Ja ikdienā rīkotu reidus, es garantēju, ka pieķertie dzērāji būtu tik pat un vairāk vēl.
  Šādas avārijas notiek katru dienu. Bet kā svētku diena, tā tas pēkšņi kļūst traģiski. Ikdienā nav traģiski ?
 • līga
  +2 +2 0

  līga

  aizveriet muti ,apcirstie dulburi,ar riepām tur nav nekāda sakara,bet gan aitu pie stūres!
 • Svetlana Oliņa
  0 0 0

  Svetlana Oliņa

  Tos kukuļus nemaz tik bieži nepiedāvā (un, ja to dara, tad paši arī ir noziedznieki!). Ko var piedāvāt plikpakaļas, kuriem nav naudas pat riepām?! Piekrītu ārsta P. Kļavas viedoklim, ka arvien vairāk kļūst debīlo, kuriem nav svarīga ne pašu, ne citu dzīvība, acīs izbolā un "gāzi grīdā". Skumji ļoti, taču ir tā kā ir! Priecīgus svētkus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl