Komentāri
Autovadītājs recidīvists, kurš nogalinājis trīs cilvēkus, plosās Rīgas ielās
FOTO: Valsts policija

Vakar ap pulksten sešiem vakarā Rīgā, Kārļa Ulmaņa gatvē, Ceļu policijas ekipāžas uzmanību ar aizdomīgu braukšanas manieri piesaistīja automašīna Audi. Tās vadītājs nepakļāvās policistu prasībai apturēt automobili, un tika aizturēts pēc vairākiem aicinājumiem apstāties.

Aizturētajam autovadītājam bijis spēkā autovadīšanas tiesību aizliegums līdz 2018. gadam, savukārt iepriekš šī persona tiesāta par smaga ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un citiem noziegumiem saistībā ar ceļu satiksmi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vakar vakarā Kārļa Ulmaņa gatvē automašīnas Audi vadītāja aizdomīgā braukšana piesaistīja ceļu policistu uzmanību un radīja aizdomas, ka vīrietis, iespējams, ir alkoholisko vai narkotisko vielu ietekmē.

Ignorējot policijas darbinieku prasību apturēt automobili, vīrietis pārbraucis pāri Salu tiltam un iebraucis Maskavas forštates ieliņās, kur izkāpis no automašīnas un mēģinājis aizbēgt. Policisti vīrieti panāca un aizturēja.

Aizturētais 1981. gadā dzimušais vīrietis atteicās veikt alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko un citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudi. Pārbaudot vīrieša personību, noskaidrots, ka viņš iepriekš jau vairākkārt veicis pretlikumīgas, krimināli sodāmas darbības saistībā ar ceļu satiksmi.

Pirms vairākiem gadiem šī persona tiesāta par smagas autoavārijas izraisīšanu – autovadītājs, atrodoties apreibinošo vielu iespaidā, sabraucis vairākus cilvēkus, no kuriem trīs gāja bojā. Toreiz tiesa papildus cietumsodam piemēroja arī transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegumu, kas bijis spēkā līdz 2015. gadam.

Tomēr pēc cietumsoda izciešanas šī persona, neskatoties uz tiesas piemēroto transportlīdzekļa vadīšanas aizliegumu, divreiz tikusi aizturēta par šā aizlieguma ignorēšanu. Tā rezultātā pret 1981. gadā dzimušo vīrieti tika uzsāktas vēl divas krimināllietas, un vīrietis divreiz tiesāts par izvairīšanos no tiesas piespriestā tiesību ierobežošanas soda, kā arī tiesa viņam no jauna piemērojusi transportlīdzekļa vadīšanas tiesību aizliegumu – šoreiz līdz 2018. gadam.

Taču ne vairākkārtēja tiesāšana, ne autovadīšanas tiesību aizliegums vīrieti nav atturējis no atkārtotu līdzīgu noziegumu izdarīšanas.

Šobrīd pret vīrieti uzsākts kārtējais kriminālprocess par izvairīšanos no tiesas piespriestā tiesību ierobežošanas soda – pēc Krimināllikuma 312. panta. Šis krimināllikuma pants paredz vienīgi brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Papildus tam uzsākts kriminālprocess arī par atteikšanos no apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes. Arī par šo noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku no trim līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl