Autovadītājs 1,38 promiļu reibumā bēg no policijas

0 Komentāru
Autovadītājs 1,38 promiļu reibumā bēg no policijas
FOTO: Valsts policija

Pagājušo ceturtdien ap pulksten 22.40 Ogres iecirkņa darbinieki uz ceļa Rīga–Ērgļi pamanīja automašīnu Nissan Primera, kas pārvietojās, strauji mainot ātrumu no 80 līdz 150 km/h, kā arī pa ceļu braucot līkločiem.

Policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka persona, kas atrodas pie automašīnas stūres, iespējams, atrodas alkoholisko dzērienu ietekmē. Policijas darbinieki aicināja automašīnas vadītāju apstāties, tomēr vadītājs turpināja doties tālāk. Pēc atkārtotiem aicinājumiem apstāties automašīnas vadītājs uzsāka bēgšanu, savukārt policijas darbinieki aizdomīgajam šoferim dzinās pakaļ.

Bēgot autovadītājs aizskāra policijas automašīnu, tomēr jau pēc neilga laika policisti uz ceļa Taurupe–Vecbebri apturēja bēgošo šoferi un noskaidroja, ka pie automašīnas stūres atrodas 1971. gadā dzimis vīrietis.

Automašīnas šoferis atradās aptuveni 1,38 promiļu reibumā, viņam nebija autovadītāja apliecības, savukārt automašīnai nebija ne tehniskās apskates, ne civiltiesiskās apdrošināšanas, turklāt tai bija piestiprinātas citas automašīnas valsts numura zīmes.

Šobrīd pret vīrieti ir uzsāktas vairākas administratīvās lietvedības.

Tāpat tiks uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas apliecības un ja vadītājs atrodas alkohola ietekmē.

Par šādu noziegumu vīrietim var draudēt brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas apliecību uz laiku līdz pieciem gadiem un konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

0 Komentāru