Automašīnas grīdā izveidotās ”lūkās” cenšas ievest 350 000 nelegālo cigarešu

Pievienot komentāru
Automašīnas grīdā izveidotās ”lūkās” cenšas ievest 350 000 nelegālo cigarešu
FOTO: LETA

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 348 300 kontrabandas cigarešu ievešanu.

Šā gada 12. oktobrī Terehovas muitas kontroles punktā, veicot padziļināto kontroli no Krievijas iebraukušajam vieglajam automobilim Citroën, muitas amatpersonas atklāja, ka transportlīdzekļa grīdā ir izveidota slēptuve.

Izmantojot automobiļa grīdā izgrieztas lūkas, no muitas kontroles bija mēģināts noslēpt 45 860 gab. cigarešu Winston ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

11. oktobrī Indras muitas kontroles punktā, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena kontroli, divos vagonos muitas amatpersonas konstatēja zem akmeņoglēm paslēptus iepakojumus, kuros atradās 60 000 gab. cigarešu Premjer ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 10. oktobrī Silenes muitas kontroles punktā tika veikta no Baltkrievijas iebraukuša vieglā automobiļa Audi kontrole, kuras rezultātā tika atklāts, ka transportlīdzekļa konstrukcijās atrodas speciāli izveidotas slēptuves, kurās bija noslēptas 42 440 gab. NZ, Minsk un Queen cigaretes ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Šā gada 9. oktobrī Zilupes muitas kontroles punktā no Krievijas Federācijas iebrauca kravas vilciens. Pamatojoties uz vilciena skenējuma attēlu izvērtēšanas rezultātiem, muitas amatpersonas veica fizisko kontroli vagonā ar cukurbiešu graizījumu granulu kravu.

Pārbaudes gaitā tika atklāts, ka granulu kravā ir noslēptas 10 dažāda izmēra kastes ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemti 100 000 gab. cigarešu NZ ar Baltkrievijas akcīzes markām un cigarešu Omega bez akcīzes markām.

Savukārt 7. oktobrī Zilupes muitas kontroles punktā vilciena skenēšanas rezultātā muitas un Valsts robežsardzes amatpersonas vagonā ar minerālmēslu kravu konstatēja 10 dažāda izmēra iepakojumus melnā polietilēna plēvē. Tajos atradās kopumā 100 000 gab. cigarešu Bond ar Kirgizstānas akcīzes markām un cigarešu Kiss bez akcīzes markām.

Lasi vēl