Auto, kas izraisīja traģēdiju uz Gulbenes šosejas bija sliktā tehniskā stāvoklī un noņemts no uzskaites

2 komentāri
Auto, kas izraisīja traģēdiju uz Gulbenes šosejas bija sliktā tehniskā stāvoklī un noņemts no uzskaites
Ekrānuzņēmums

Uz auto ceļa Gulbene-Smiltene traģisko avāriju izraisījušo kravas auto saimnieks bija noņēmis no uzskaites jūnija sākumā. Taču automašīnai bija izieta tehniskā apskata un tai bija veikta obligātā civiltiesiskā apdrošināšana.

Ar šādu auto, kas noņemts no uzskaites, satiksmē atļauts piedalīties vēl 30 dienas. Jāpiebilst, ka šādam auto jābūt arī derīgai tehniskajai apskatei un derīgai OCTA polisei, informē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Kad pagājušas šīs pirmās 30 dienas, atļauju piedalīties ceļu satiksmē var pagarināt vēl uz 30 dienām. Šādā gadījumā auto īpašniekam, turētajām vai pilnvarotai personai jāierodas CSDD un jāveic nepieciešamās darbības.

Kā liecina CSDD informācija, 1998.gada izlaiduma kravas automašīnai MAZ 2015.gada maijā bija atkārtoti mēģināts iziet tehnisko apskati, kas arī ir izdevies, lai gan automašīnai ir konstatēti vairāki bojājumi.

Piemēram, tehniskās apskates laikā konstatēts, ka automašīnai bojāts VIN jeb šasijas numurs. Tai ir nesošās konstrukcijas stiprību neietekmējoši korozijas bojājumi, beidzies tahogrāfa derīguma termiņš un ir redzamību neietekmējoši atpakaļskata spoguļu bojājumi.

Konstatēts arī, ka ātruma ierobežošanas ierīcei nav apliecinājuma (beidzies derīguma termiņš), kā arī tai ir nenozīmīga eļļas noplūde no motora (transmisijas).

Nākamā tehniskā apskate tai bija jāiziet nākamā gada maijā.

 

Jau ziņots, ka 26.augustā uz ceļa Gulbene-Smiltene notika divu automašīnu sadursme, kurā dzīvību zaudēja trīs cilvēki, tostarp divi bērni.

1967.gadā dzimis vīrietis, vadot kādam Smiltenes uzņēmumam piederošu kravas automašīnu MAZ, izbrauca no mazāk svarīga ceļa un nepalaida pa galveno ceļu braucošo automašīnu Audi 100, kā rezultātā notika sadursme.

Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas Audi 100 vadītāja, 1977.gadā dzimusi sieviete, un 2010.gadā dzimis bērns, bet gāja bojā trīs automašīnas Audi pasažieri – 1938.gadā dzimusi sieviete, 2004.gadā un 2008.gadā dzimušas meitenes.