Augstas bīstamības ugunsgrēkā Olainē cieš vīrietis

Komentāri
Augstas bīstamības ugunsgrēkā Olainē cieš vīrietis
Foto: LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 72 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu un 27 uz glābšanas darbu veikšanu, savukārt deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi. Ugunsgrēkā cietis viens cilvēks.

Plkst. 9.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Ezera ielu Brocēnos, kur Cieceres ezerā bija iespējama eļļas noplūde. Ierodoties notikumu vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka no 26 metāla 200 litru tukšām degvielas mucām, kuras atradās zem koka konstrukcijas pontoniem, nelielā apjomā izplatījās naftas produkti. Ugunsdzēsēji glābēji uzstādīja ierobežojošās un absorbējošās bonas, lai novērstu piesārņojuma tālāko izplatību un mucas izcēla krastā. Kopējā piesārņojuma platība bija aptuveni 60m2 un par notikušo tika informēts Valsts Vides dienests.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Plkst. 13.22 tika saņemts izsaukums uz Slokas ielu Rīgā, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, bija redzami dūmi no kādas ēkas. Ierodoties notikumu vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka nepasaimniekotā trīsstāvu koka ēkā, starpstāvu nogruvuma rezultātā, izjuka krāsns, no kuras radās putekļi un deguma smaka. No ēkas tika evakuēti trīs cilvēki, kuri bija veikuši attīrīšanas darbus ēkā. Ugunsdzēsēji degšanu nogruvuma vietā nekonstatēja un notikumu vietā palika Rīgas pašvaldības policija, kas ierobežoja piekļuvi ēkai.

Pulkst. 14.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Jēkabpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā šķūnī. Ierodoties notikumu vietā, dega šķūnis 90 kvadrātmetru platībā un tam blakus esošā cita šķūņa siena 10m2 platībā. Plkst.17.57 ugunsdzēsēji glābēji likvidēja šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku.

Plkst. 15.02 tika saņemts izsaukums uz Nīcas novada Nīcas pagastu, kur dega kāda ēka. Ierodoties notikumu vietā, neapsaimniekotā fermā dega jumta konstrukcijas, sienas un siena ruļļi 100 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 16.59.

Vakarā plkst. 19.30 tika saņemts izsaukums uz Gleznotāja Miervalža Ķemera gatvi Jūrmalā, kur kāds vīrietis bija apmaldījies mežā un saviem spēkiem nevarēja atrast izeju no tā. Glābēji ieslēdza skaļas sirēnas, lai tādējādi norādītu vīrietim, kur atrodas izeja no meža. Plkst. 22.19 vīrietis atrasts.

Naktī plkst. 4.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā ēkā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu mūra ēka 50m kvadrātmetru platībā. Šajā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēkā cieta vīrietis, kurš guva apdegumus. Plkst. 6.34 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet vēl plkst. 8.30 tā likvidācijas darbi turpinājās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji arī devās uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, niedres, zaru kaudze, siena kaudze, koks, grīda, riepas, veļas mašīna, vieglā automašīna, kravas automašīna un trijos gadījumos arī bez uzraudzības atstāts ēdiens uz plīts. Vakardien ugunsdzēsēji glābēji sniedza palīdzību arī dzīvniekiem, kuri bija nokļuvuši nelaimē – trīs gadījumos sniegta palīdzība kaķiem, kuri atradās kokā un nevarēja tikt lejā, savukārt Valmierā glābēji noķēra veikalā ielīdušu čūsku un palaida to brīvībā pie Gaujas upes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl