Ar viltotām kredītkartēm divi rumāņi Rīgā iztērē 21 tūkstoti eiro

Komentāri
Ar viltotām kredītkartēm divi rumāņi Rīgā iztērē 21 tūkstoti eiro
FOTO: Jānis Zvērs, TV3 Ziņas

Policijai izdevies notvert trīs noziedzniekus, kuri ar viltotām kredītkartēm, izmantojot svešus datus, pirkuši dārgus tālruņus, portālu Skaties.lv  informēja TV3 Ziņu žurnālists Jānis Zvērs.

Viņus nodeva pārdevējs, pie kura viņi ar aizdomīgām kartēm pirka dārgās preces. Veicot kratīšanu viesnīcā, atrada viltotu Itālijas ID karti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizturētās personas Rīgā divu dienu laikā iepirka preces par 21 000 eiro – telefonus, zīmolu apģērbu, ko plānoja pārdot tālāk.

Visi trīs aizturētie apcietināti. Viens Latvijas pilsonis, divi rumāņi.

Šā gada 12.septembrī Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki saņēma informāciju no kāda veikala darbiniekiem – viņi ziņoja, ka veikalā atteikuši darījumu aizdomīgai trijotnei, kas mēģinājuši par dārgu preci norēķināties ar apšaubāmas izcelsmes maksājumu karti. Tajā pašā dienā policisti izskaitļoja automašīnu, ar kuru pārvietojās trijotne un brīdi vēlāk Rīgā, Brīvības ielā visas trīs personas – divi Rumānijas pilsoņi un viens vietējais iedzīvotājs – tika aizturētas.

Uzreiz pēc aizturēšanas tika pārbaudīta automašīna un veikta kratīšana viesnīcā, kur uzturējās Rumānijas iedzīvotāji, un aizturētā latvieša dzīvesvietā. Kopā tika atrastas divas viltotas kredītkartes, viena viltota Itālijas identifikācijas karte, kā arī preces, kuras vīrieši bija iegādājušies ar viltotajām maksājumu kartēm: 20 mobilie tālruņi, vairāki zīmolu apģērbi un zīmolu smaržas kopā 21 364 eiro vērtībā.

Noskaidrots, ka divi no aizturētajiem jau agrāk nonākuši policijas redzeslokā – 1973.gadā dzimis Rumānijas iedzīvotājs agrāk sodīts Rumānijā, bet pret 1980.gadā dzimušo Latvijas iedzīvotāju ir aktīvs kāds iepriekš uzsākts kriminālprocess par līdzīgām darbībām, taču 1982.gadā dzimis Rumānijas iedzīvotājs agrāk nav tiesāts.

Zināms, ka viņi izmantojuši Itālijas bankas kartes un visdrīzāk šajā gadījumā zaudējumi būs radīti tieši bankām, nevis to klientiem. Izmeklēšanas laikā tiks skaidrots, kur viņi ieguvuši viltoto karšu datus. Parasti šāda veida noziegumi sastāv no trim posmiem – no sākuma kādā valstī ar “skimera” (speciāla ierīce, ko uzmontē bankomātam vai citam karšu lasītājam) palīdzību tiek nolasīti kartes dati, tad šie dati tiek pārdoti hakeru forumos un pēdējā posmā datu pircējs tos izmanto, lai izgatavotu viltotu maksājumu karti un norēķinātos ar to veikalos.

Visiem trim aizturētajiem piemērots apcietinājums, un pret viņiem uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām ar finanšu līdzekļiem. Par šādu noziegumu draud līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

Skaties foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl