Komentāri
Atklāta shēma, kurā cietumnieki sadarbībā ar Anglijā esošām sievietēm, organizējuši fiktīvās laulības
FOTO: LETA

Valsts policija šā gada maijā uz prokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījusi apjomīgu cilvēktirdzniecības lietu, kurā par aizdomās turētajiem kopā atzītas 13 personas – trīs no šīm personām noziegumu izdarīšanas laikā atradušās ieslodzījuma vietās Latvijā.

Informāciju par iespējamu cilvēktirdzniecību Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki saņēma 2013. gada beigās, kad ar iesniegumu vērsās kāda jauna sieviete. Cietusī ziņoja, ka devusies darba meklējumos uz Lielbritāniju, taču tur viņu gaidījis nepatīkams pārsteigums – solītā darba vietā piedāvāts iesaistīties fiktīvās laulībās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

VP ONAP darbinieki uzreiz uzsāka kriminālprocesu un izmeklēšanas gaitā atklāja iespaidīgu shēmu – trīs ieslodzījumā esoši Latvijas valstspiederīgie, sadarbojoties ar divām latviešu sievietēm, kas atradās Lielbritānijā, fiktīvās laulībās iesaistījuši vismaz astoņas sievietes ar mērķi nodrošināt uzturēšanās atļaujas Eiropas Savienībā trešo valstu pilsoņiem.

Noskaidrots, ka abas sievietes, kas noziegumus organizējušas Lielbritānijā, pašas agrāk varētu būt bijušas stājušās fiktīvās laulībās, taču tagad nolēmušas nelegālo biznesu turpināt, piedāvājot šādu iespēju citām sievietēm no Latvijas. Sievietes, kas piekritušas stāties fiktīvajās laulībās, bijušas vecumā no 20 līdz 40 gadiem. Kriminālprocess par ļaunprātīgu nodrošināšanu ar iespēju uzturēties Eiropas Savienībā, kas veikts mantkārīgā nolūkā, uzsākts gan pret divām organizatorēm, gan pret astoņām sievietēm, kas stājušās laulībā. Par šāda nozieguma izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts līdz piecus gadus ilgs cietumsods.

Šis Krimināllikuma pants tiek inkriminēts arī trim vīriešiem, kas nelegālo biznesu organizējuši un uzraudzījuši, atrodoties ieslodzījuma vietā. Papildus divi no šiem vīriešiem tiek turēti aizdomās arī par cilvēktirdzniecību organizētā grupā, par ko Krimināllikumā paredzēts līdz pat 15 gadus ilgs cietumsods. Turklāt viens no šiem vīriešiem, kurš ieslodzījuma vietā atrodas par slepkavības izdarīšanu, cietušajai sievietei izteica draudus, tādēļ pret viņu uzsākts kriminālprocess arī par draudu izteikšanu.

Šobrīd šajā kriminālprocesā izmeklēšana ir pabeigta, un VP ONAP darbinieki šā gada maijā lietu nosūtīja Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl