Ar helikopteru pārved smagi slimu pacientu, satraumējas slēpojot, uzbrauc gājējiem – pagājušās diennakts negadījumi

0 Komentāru
Ar helikopteru pārved smagi slimu pacientu, satraumējas slēpojot, uzbrauc gājējiem – pagājušās diennakts negadījumi
(Foto: LETA)

Pagājušajā diennaktī ugunsdzēsēji dzēsuši 17 ugunsgrēkus, bet vēl 14 reizes sniegta dažāda veida palīdzība. Notikuši 44 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi cilvēki, no tiem divi Rīgā, trīs Vidzemē un pa vienam Kurzemē un Latgalē. Savukārt mediķi devušies uz 1336 izsaukumiem, tostarp 212 gadījumi bija saistīti ar dažādām traumām.

Smagas traumas slēpošanas trasēs

Pagājušajā diennaktī ātrās palīdzības mediķi snieguši palīdzību vairākiem cilvēkiem, kuri guvuši traumas, sportojot uz kalniem.
Gaiziņkalnā 15 gadus vecs pusaudzis nokritis, braucot ar sniega dēli, un salauzis abas rokas. Mediķi viņu nogādāja slimnīcā.

Vēl Gaiziņkalnā septiņus gadus veca meitene šļūkusi ar kameru no kalna un nokrita. Meitenei mediķi palīdzību snieguši uz vietas un viņa netika hospitalizēta.

Divi vīrieši vakar guvuši traumas, slēpojot Ozolkalnā. Mediķi 30 gadus vecam vīrietim konstatējuši atslēgas kaula lūzumu, bet 35 gadus vecam vīrietim – kājas lūzumu.

Sapīpējas spaisu, applaucējas

Pagājušajā diennaktī slimnīcā nogādāts 17 gadus vecs jaunietis pēc saindēšanas ar tā dēvēto spaisu jeb psihoaktīvu augu maisījumu.

Mediķu palīdzība sestdien bija nepieciešama arī vairākiem bērniem, kuri guvuši traumas. Zemgalē vienu gadu vecs zēns uzrāvis sev karstu kafiju un applaucējis roku. Mediķi bērnu nogādājuši slimnīcā.

Kurzemē septiņus gadus vecs zēns paslīdēja un guva galvas traumu. Arī viņu mediķi nogādāja slimnīcā.

Ar helikopteru pārved pacientu ar pēkšņu un smagu saslimšanu

Pagājušajā diennaktī mediķi ar Nacionālo bruņoto spēku helikopteru pārveduši pacientu no Liepājas uz Rīgu.
Pacientam bija pēkšņa un smaga saslimšana, taču mediķi, plašāk šo gadījumu nekomentēja.

Gūst traumas uz slidenām ielām un dzērumā apsaldējas

Pagājušajā diennaktī mediķu palīdzība bija nepieciešama sešiem cilvēkiem, kuri guvuši traumas uz slidenām ielā. Traumas uz slidenām ielām guvuši seši cilvēki vecumā no 39 līdz 85 gadiem, pieci no viņiem nogādāti slimnīcā, bet vienam palīdzība sniegta uz vietas. Paslīdot uz ietvēm, gūtas dažādas traumas – smadzeņu satricinājums, ribu lūzums, galvas trauma, muguras trauma un citas.

Tāpat slimnīcā vakar nogādāts 33 gadus vecs vīrietis, kuram konstatēta ķermeņa atdzišana. Vidzemē vīrietis esot gājis pa lauku ceļu, piekusis un apsēdies atpūsties, tāpēc arī guvis ķermeņa atdzišanu. Vīrietis lietojis alkoholu.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1336 izsaukumiem, tostarp 212 gadījumi bija saistīti ar dažādām traumām.

Automašīna notriec gājēju un aizbrauc no notikuma vietas

Vakar, 24. janvārī, plkst.21.40 Rīgā, Brīvības un Senču ielu krustojumā pagaidām nenoskaidrota automašīna uzbrauca 1968.gadā dzimuša gājējai un aizbrauca no notikuma vietas. Cietusī nogādāta slimnīcā.

Savukārt Liepājā, plkst. 17.15, Ganību un Parka ielas krustojumā automašīna Chrysler, kuru vadīja 1991.gadā dzimis vīrietis, šķērsojot krustojumu pie zaļā atļautā luksofora signāla, uzbrauca gājējam, 1979.gadā dzimušam vīrietim, kurš brauktuvi šķērsoja pēkšņi pie sarkanā aizliedzošā luksofora signāla. Gājējs nogādāts slimnīcā.

Sestdien reģistrēti 44 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši septiņi cilvēki, no tiem divi Rīgā, trīs Vidzemē un pa vienam Kurzemē un Latgalē.

Reibumā pieķerti 15 autovadītāji

Pagājušajā diennaktī policija par braukšanu reibumā pieķērusi 15 cilvēkus.
No tiem 14 pieķerti braucam alkohola reibumā, bet viens cilvēks pie stūres sēdies narkotiku reibumā.

Pagājušajā diennaktī policija noformējusi arī 202 protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Jūrmalā aizdegas pamesta divstāvu ēka, Daugavpilī – ferma

Šorīt, 25. janvārī, Jūrmalā, Pulkveža Brieža ielā aizdegusies kāda neapdzīvota divstāvu māja. Liesmas neapdzīvotajā ēkā izpletušās 200 kvadrātmetru platībā.

Šorīt ugunsgrēks izcēlies arī kādā fermā Daugavpils novada Demenes pagastā. Plkst. 5.30 saņemts izsaukums, ka deg daļa fermas. Notikuma vietā konstatēts, ka liesmas apņēmušas daļu fermas aptuveni 100 kvadrātmetru platībā.

Kopumā pagājusī diennakts ugunsdzēsējiem bijusi salīdzinoši mierīga – Latvijā reģistrēti 17 ugunsgrēki, bet vēl 14 reizes sniegta dažāda veida palīdzība.

0 Komentāru