Apvidus “džips” nāvējoši notriec septiņgadīgu puisēnu. Šī nelaime varēja arī nenotikt…

Pievienot komentāru
Apvidus “džips” nāvējoši notriec septiņgadīgu puisēnu. Šī nelaime varēja arī nenotikt…
Foto: F64

Traģēdija Dobeles pusē Lejasstrazdu ciematā. Pagājušajā piektdienā pie mācību iestādes vairāku bērnu acu priekšā uz gājēju pārejas notriekts septiņus gadus vecs puika – pirmās klases skolnieks. Zēns miris notikuma vietā. Kas vainojams negadījumā?

Pagājušās piektdienas rītā pulksten 7.45 no Dobeles Lejasstrazdu ciematā ieripoja autobuss. Tajā pārsvarā bija bērni, kuri no pilsētas brauc uz netālo pamatskolu. Tā kā pie skolas autobusa pieturas nav bērni nereti palūdz šoferim veikt neatļautu apstāšanos, jo autobusa galapunkts ir pus kilometru uz priekšu.

Šoferi tiešām parasti neatsaka. Arī piektdien gadījies lādzīgs autobusa vadītājs. Viņš atvēris durvis un tikai tajā brīdī sapratis, ka tā bija liela kļūda. Zēns gar autobusa priekšpusi skrējis pāri ielai. Tieši tobrīd gājēju pārejai tuvojās Chevrolet apvidus auto un pēkšņi priekšā izskrējušo puisēnu notrieca. Diemžēl no gūtajām traumām puisēns gāja bojā notikuma vietā.

Bojā gājušā zēna brālis atzīst, ka notikušais ir vienkārši nelaime, ko neviens bērns nevarēja paredzēt, jo šī nav pirmā reize, kad skolnieki haotiski kāpj ārā no sabiedriskā transporta. Līdz šim situāciju glābis tas, ka ciematā nav daudz mašīnu.

Tā arī no skolas pārstāvjiem neizdodas uzzināt kā turpmāk varētu tikt risināts drošas pārvietošanās jautājums un vai mācību iestādes pārstāvji lūgs pašvaldību šajā ceļa posmā uzstādīt piemēram ātruma ierobežojumu 30 kilometri stundā, kā arī uz ceļa uzzīmēt tā saukto zebru. Skolas direktore šodien nebija sasniedzama arī telefoniski. Degpunktā komanda izsaka līdzjūtību bojāgājušā zēna tuviniekiem.

Video: