Apjomīgā ātro kredītu izkrāpšanas lieta nonākusi līdz tiesai

0 Komentāru
Apjomīgā ātro kredītu izkrāpšanas lieta nonākusi līdz tiesai
Foto: F64

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par nelikumīgu maksāšanas līdzekļu izmantošanu un naudas izkrāpšanu no ātro kredītu firmām.

Šā gada 29.oktobrī Rēzeknes prokuratūras prokurors tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā par datu iegūšanu un izmantošanu no septiņām privātpersonām, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot svešu maksāšanas līdzekli, kā arī par nelikumīgu svešu maksāšanas līdzekļu izmantošanu un krāpšanu apsūdzēts vīrietis 22 noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais vairākām privātpersonām solījis iekārtot darbā sev piederošā uzņēmumā Latvijā.

Apsūdzētais vienai no cietušajām privātpersonām sniedza nepatiesu informāciju par to, ka iekārtos viņu darbā. Lai varētu pārskaitīt algu, šai personai bija jāatver konts bankā ar internetbankas pieslēgumu, cietušajam norādīja. Apsūdzētais skaidroja, ka bankas izsniegtie dokumenti ir nepieciešami uzņēmuma grāmatvedei un darba līguma noslēgšanai.

Tādējādi apsūdzētais maldināja cietušo par saviem īstenajiem nolūkiem, jo faktiski maksāšanas līdzeklis bija nepieciešams kredītu noformēšanai. Cietusī persona izpildīja apsūdzētā norādījumus, pieslēdzot internetbanku, pēc kā datus nodeva apsūdzētajam. Pēc kā apsūdzētais, izmantojot viņa rīcībā esošos datus, elektroniski aizpildīja anketas naudas aizdevuma saņemšanai ātro kredītu firmās.

Būdamas maldinātas un uzticēdamies apsūdzētā sniegto ziņu patiesīgumam, ātro kredītu naudas firmas noformēja aizdevuma līgumus, un prasīto naudu pārskaitīja uz aizdevuma pieteikumā norādīto kontu.

Ar apsūdzētā noziedzīgajām darbībām nodarīts kaitējums trim cietušajām kredītiestādēm, izkrāpjot 5097,45 eiro, kā arī mēģinot izkrāpt 426,86 eiro. Tāpat vienai cietušajai personai izkrāpti 640,29 eiro. Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 193.-1 panta pirmās daļas, 193.-1 panta otrās daļas, 193.panta otrās daļas un 177.panta pirmās daļas. Lieta izskatīšanai nodota Rēzeknes tiesai.

0 Komentāru