Komentāri
Apcietināts vīrietis, kurš tiesas zālē sadūra cietušā pārstāvi
FOTO: LETA

Vīrietim, kurš pagājušajā nedēļā Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā tiesas sēdes laikā ar nazi uzbruka cietušās puses pārstāvim, kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, uzzināja Valsts policijā.

Patlaban kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiesnesis, kurš todien iztiesāja izskatāmo krimināllietu, jaunajā lietā par uzbrukumu cietušā pārstāvim tiks nopratināts kā liecinieks.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā Kurzemes rajona tiesā apsūdzētais tiesas sēdes laikā ar nazi uzbrucis cietušās puses pārstāvim. Apsūdzētais pēkšņi izvilcis nazi un, izsakot draudus, iedūris cietušā pārstāvim sejā. Uzreiz pēc uzbrukuma agresīvi noskaņoto vīrieti izdevies nomierināt un viņu aizturējuši apsardzes darbinieki.

Policisti 37 gadus veco uzbrucēju nogādājuši iecirknī, kur noskaidrots, ka viņš atradies pamatīgā alkohola reibumā – viņa izelpā konstatētas 2,44 promiles alkohola. Pret vīrieti sākts kriminālprocess par slepkavības mēģinājumu.

Kā liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā, vienīgajā lietā par piesavināšanos, kas tajā dienā skatīta Kurzemes rajona tiesā, apsūdzēts Klaidis Ostrovskis.

Tikmēr Tiesu administrācija (TA) pieprasījusi apsardzes kompānijas, pilnsabiedrības RAS un BSS paskaidrojumus, lai izvērtētu visus lietas apstākļus sakarā ar vakar notikušo uzbrukumu Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

TA skaidro, ka tā 2014. gada 23. aprīlī noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību RAS un BSS, kas nodrošina gan fizisko, gan tehnisko apsardzi visās rajonu (pilsētu) tiesās un apgabaltiesās saskaņā ar līgumos noteiktajiem pienākumiem un tiesībām. Tiesu iestāžu apsardzes darbinieki veic apmeklētāju pārbaudi, taču konkrētajā gadījumā tiesas apmeklētājam neesot bijušas manāmas pazīmes, kas liktu apsardzes darbiniekam pievērst pastiprinātu uzmanību.

Savukārt metāla detektori pēc pieejamajiem budžeta līdzekļiem pašlaik ir uzstādīti atsevišķās tiesu iestādēs. Saskaņā ar esošajiem normatīvajiem aktiem apsardzes darbinieki nav pilnvaroti veikt tiesu iestāžu apmeklētāju pārbaudi, taču TA ierosinājusi priekšlikumus grozījumiem likumā “Par tiesu varu”, kas paredzētu Ministru kabinetam tiesības noteikt drošības pamatprasības piekļuvei rajona (pilsētas) tiesu, apgabaltiesu un zemesgrāmatu nodaļu telpām un teritorijai.

Tikmēr Tieslietu ministrija (TM) saistībā ar notikušo uzbrukumu Kurzemes rajona tiesā pieprasīs paskaidrojumus no tiesas priekšsēdētāja un lietu iztiesājošās tiesneses. TM preses pārstāve Līva Rancāne norādīja, ka TM izvērtēs saņemtos paskaidrojumus noteiktajā kārtībā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl