1 komentārs
Apcietinātā VNĪ amatpersona nozagusi informāciju par valstij piederošajiem īpašumiem
Foto: F64

Policijai izdevies notvert personu, kas patvaļīgi izzagusi datus no valsts uzņēmuma datubāzēm. Aizdomās turamais strādāja uzņēmumā Valsts nekustamie īpašumi un neatļauti ieguva informāciju, kas saistīta ar valsts militāro drošību. Policija neizslēdz versiju, ka aizturētais varētu būt rīkojies spiegošanas nolūkos.

Noziegums notika pagājušajā nedēļā. Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pamanīja aizdomīgi lielu datu noplūdi, ko nekavējoties arī novērsa. Pārbaudē secināts, ka vainīga varētu būt uzņēmuma amatpersona, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku. Aizdomās turamais patvaļīgi piekļuvis datubāzei, kurā atrodama informācija par valsts ekonomisko un militāro drošību. Šo faktu apstiprināja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons: “Ir aizturēta viena mūsu amatpersona. Šobrīd nevaru nosaukt ne vārdu, ne uzvārdu, jo tas ir izmeklēšanas un dienestu kompetencē.”

Apcietinātais no darba ir atbrīvots. Neoficiāla informācija liecina, ka tas varētu būt bijušais Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs. Kā liecina Kostigova amatpersonas deklarācija, viņš ir valdes loceklis fondam ”Ģimene”, kas cieši saistīts ar draudzi ”Jaunā paaudze”. Viņam arī pieder daļas četrās komercsabiedrībās, trīs no tām reģistrētas ārvalstīs – Kotdivuārā, Gruzijā un Nigērijā.

Aizturētā persona no likumsargiem slēpās kādā dzīvoklī. Policijai izdevies atgūt nozagtos datus, bet nav vēl noskaidrots, vai informācija nodota trešajām personām. Starp izzagtajiem datiem ir arī nekustamo īpašumu finanšu pārskati un iepirkumi.

“Šajā datubāzē bija dažāda veida informācija, kas skar VNĪ. Gan finanšu informācija, gan informācija par VNĪ piederošajiem īpašumiem, gan cita veida informācija,” atklāja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Sokolovska.

Šāda mēroga informācijas noplūde konstatēta pirmo reizi. Policija norāda, ka izdevies novērst potenciālu apdraudējumu valsts ekonomiskajai un militārajai drošībai. Par šo nodarījumu aizturētajam draud līdz piecu gadu cietumsods.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl