1 komentārs
Apcietinātā VNĪ amatpersona nozagusi informāciju par valstij piederošajiem īpašumiem
Foto: F64

Policijai izdevies notvert personu, kas patvaļīgi izzagusi datus no valsts uzņēmuma datubāzēm. Aizdomās turamais strādāja uzņēmumā Valsts nekustamie īpašumi un neatļauti ieguva informāciju, kas saistīta ar valsts militāro drošību. Policija neizslēdz versiju, ka aizturētais varētu būt rīkojies spiegošanas nolūkos.

Noziegums notika pagājušajā nedēļā. Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pamanīja aizdomīgi lielu datu noplūdi, ko nekavējoties arī novērsa. Pārbaudē secināts, ka vainīga varētu būt uzņēmuma amatpersona, kas bija pieņemta darbā uz pārbaudes laiku. Aizdomās turamais patvaļīgi piekļuvis datubāzei, kurā atrodama informācija par valsts ekonomisko un militāro drošību. Šo faktu apstiprināja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons: “Ir aizturēta viena mūsu amatpersona. Šobrīd nevaru nosaukt ne vārdu, ne uzvārdu, jo tas ir izmeklēšanas un dienestu kompetencē.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apcietinātais no darba ir atbrīvots. Neoficiāla informācija liecina, ka tas varētu būt bijušais Attīstības pārvaldes direktors Vjačeslavs Kostigovs. Kā liecina Kostigova amatpersonas deklarācija, viņš ir valdes loceklis fondam ”Ģimene”, kas cieši saistīts ar draudzi ”Jaunā paaudze”. Viņam arī pieder daļas četrās komercsabiedrībās, trīs no tām reģistrētas ārvalstīs – Kotdivuārā, Gruzijā un Nigērijā.

Aizturētā persona no likumsargiem slēpās kādā dzīvoklī. Policijai izdevies atgūt nozagtos datus, bet nav vēl noskaidrots, vai informācija nodota trešajām personām. Starp izzagtajiem datiem ir arī nekustamo īpašumu finanšu pārskati un iepirkumi.

“Šajā datubāzē bija dažāda veida informācija, kas skar VNĪ. Gan finanšu informācija, gan informācija par VNĪ piederošajiem īpašumiem, gan cita veida informācija,” atklāja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Sokolovska.

Šāda mēroga informācijas noplūde konstatēta pirmo reizi. Policija norāda, ka izdevies novērst potenciālu apdraudējumu valsts ekonomiskajai un militārajai drošībai. Par šo nodarījumu aizturētajam draud līdz piecu gadu cietumsods.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl