Komentāri
Alkohola un cigarešu pārdošana nepilngadīgajiem turpinās! Pieķerti divi veikali un bārs
FOTO: LETA

Pēdējo dienu laikā Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki veikuši vairākus kontrolpirkumus dažādās Rīgas vietās. Divu dienu laikā pieķerti divi veikali un viens bārs, kuros nepilngadīgajiem pārdots alkohols vai cigaretes, informē RPP.

Viens no veikaliem, kurā konstatēts pārkāpums, atrodas Bolderājā. Par to jau iepriekš iedzīvotāji policijai iesūtījuši sūdzības, bet šonedēļ pārbaudes laikā aizdomas par veikaliņa negodīgo rīcību apstiprinājās.

Pārdevēja kontrolpirkuma laikā nepilngadīgajam pārdeva paciņu Pall Mall markas cigarešu. Otrs veikaliņš, kurā RPP konstatēja pārkāpumu, atrodas Dzirciemā. Arī šis veikals vietējo iedzīvotāju vidū bija zināms kā veikals, kurā nepilngadīgie var iegādāties alkoholu un tabaku. Šajā gadījumā kontrolpirkuma laikā pārdevēja jaunietim pārdeva alkoholisko kokteili ”Dins Grapefruit”.

Savukārt bārs, kurā konstatēts pārkāpums, atrodas Purvciemā. Tajā kontrolpirkuma laikā nepilngadīgai meitenei tika pārdota glāze dzirkstošā vīna.

Visos trijos gadījumos uzsāktas administratīvās lietvedības. Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss paredz, ka par šādu pārkāpumu pārdevējam piemēro naudas sodu no 280 līdz 350 eiro, savukārt uzņēmumam piemēro no 700 līdz 1400 eiro naudas sodu.

Atgādinām, ka Rīgas pašvaldības policija šādas pārbaudes īsteno regulāri, pārbaudot gan mazus veikaliņus, gan lielveikalus. Pieredze rāda, ka biežāk grēko tieši dažādi mazie veikaliņi. Kontrolpirkumos ar vecāku piekrišanu tiek iesaistīti jaunieši, kuri ne tikai sasnieguši 15 gadu vecumu, bet arī vizuāli izskatās nepilngadīgi, jo mērķis ir pieķert pārdevējus, kuri pārkāpumu veikuši apzināti.

Lasi vēl