Alkohola “iznomātājiem” draud bargs naudas sods

Komentāri
Alkohola “iznomātājiem” draud bargs naudas sods
Foto: Jon B / Flickr.com

Lai gan iepriekš medijos izskanējis, ka alkohola iznomāšana traktējama kā likuma apiešana un sodu šiem iznomātājiem piemērot nav iespējams, tas neatbilst patiesībai,. Policija pēc kontrolpirkuma veikšanas ir uzsākusi administratīvo lietu un šim uzņēmumam var piemērot vairāku simtu eiro naudassodu.

Uzreiz pēc tam, kad Bauskā parādījās reklāmas bukleti un automašīna, uz kuras virsbūves bija izvietota informācija par iespēju nomāt alkoholu naktīs, Bauskas iecirkņa darbinieki uzsāka pārbaudi. Pāris dienas vēlāk – 14.jūlija vakarā policisti veica kontrolpirkumu un paskaidrojumu sniegšanai iecirknī nogādāja alkohola piegādātāju – kurjeru.

Šobrīd par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu, kā arī par čeka neizsniegšanu ir uzsākta administratīvā lietvedība, par pirmo pārkāpumu likumā juridiskām personām paredzēts 70.00 – 7100.00 eiro naudas sods, bet par čeku neizsniegšanu paredzēts līdz divsimt eiro liels naudas sods.

Valsts policija un Valsts ieņēmumu dienests atgādina, ka saskaņā ar Civillikumu lietas, ko nevar lietot citādi kā vien patērējot, nevar izīrēt.

Lasi vēl