Aizturēts pasūtītājs un izpildītājs Rēzeknes uzņēmēja slepkavības lietā

0 Komentāru
Aizturēts pasūtītājs un izpildītājs Rēzeknes uzņēmēja slepkavības lietā
FOTO: LETA

Desmit mēnešus pēc Rēzeknes uzņēmēja Andra Lucatnieka slepkavības, policijai beidzot izdevies atrast gan slepkavības pasūtītāju, gan izpildītāju un citus noziegumā iesaistītos – kopumā desmit personas. Uzņēmēju, kurš bija turīgs un dāsni atbalstīja vietējos sporta un kultūras pasākumus, izrādās, nogalināja naida un greizsirdības dēļ.

1.janvārī, ap 19:00 kāds uzbrucējs ielauzās SIA Andris Auto līdzīpašnieka Andra Lucatnieka privātmājā. Viņam šķērslis nebija ne žogs, ne arī videonovērošanas sistēma. Izsitot logu, slepkava iekļuva mājā, kur sašāva uzņēmēju galvā un augšstilbos. Traumas bija nāvējošas. Turklāt slepkavības laikā mājā atradās arī uzņēmēja sieva.

Tagad, desmit mēnešus pēc slepkavības, policijai beidzot izdevies atrast vainīgos.

Par piedalīšanos nozieguma plānu kaldināšanā, iesaistītie saņēmuši dažādas naudas summas. Cik tieši bija vērta cilvēka dzīvība – desmitos, simtos, vai tūkstošos, policija neatklāj.

Noziegumā iesaistītie nāk no noziedzīgas vides, bijuši iesaistīti arī kontrabandas grupējumos. Lucatnieks gājis bojā, jo slepkavības pasūtītājam bijuši dziļi personiski motīvi, tai skaitā arī greizsirdība.

Divām aizdomās turētajiem – 31 un 21 gadu veciem vīriešiem – Latgales tiesu apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību pēc Krimināllikuma panta par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu nodarījumu viņiem draud pat mūža ieslodzījums.

Andris Lucatnieks 2009.gadā  kandidējis pašvaldības vēlēšanās no Saskaņas centra saraksta, bijis veiksmīgs uzņēmējs, kopā ar sievu vadījis auto tirdzniecības uzņēmumu, un finansiāli atbalstījis vietējos sporta un kultūras pasākumus.

0 Komentāru