Komentāri
Aizturēti trīs pensionāri, kas remontējuši nelegālus ieročus
Foto: Mitch Barrie/Flickr

Policija aizturējusi trīs pensionārus – divus bijušos militāristus un vienu juvelieri –, kas remontējuši un tālāk pārdevuši nelegālus ieročus.

Divi no aizturētājiem dzimuši 1951. gadā, un viens – 1945. gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vīrieši gan iegādājušies un remontējuši kara laika, gan mūsdienu ieročus. Tālāk pensionāri atkal tos izgreznojuši un pārdevuši.

Veicot kratīšanas Ropažu novadā, Bolderājā un Ķengaragā, policijas darbinieki atrada un atsavināja vairākus kaujas ieročus un munīciju.

Tostarp astoņas dažādas bises, mazkalibra karabīni ar optisko tēmekli, sešas karabīnes, revolveri, 14 dažādas pistoles, trīs šautenes, no tām viena ir Pirmā pasaules kara šautene, medību kombinēto ieroci, granātu un piecus granātu detonatorus, vairāk nekā 2000 dažādu kalibru munīciju, četrus trokšņu slāpētājus, aptuveni 5 kg šaujampulvera. Tāpat atsavinātas arī dažādas šaujamieroču detaļas.

Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa darbinieki sadarbībā ar Ceļu policiju, speciālo uzdevumu vienību un Rīgas reģiona Kriminālpolicijas darbiniekiem par nelegālo ieroču un munīcijas glabāšanu un tirgošanu policijas darbinieki aizturēja 1945. gadā un divus 1951. gadā dzimušus vīriešus, kuri tika ievietoti izolatorā.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka aizturētie vīrieši ir savstarpēji pazīstami un aizrāvušies ar ieročiem, tos remontējuši, kā arī tirgojušies. Atsevišķiem ieročiem bijušas atļaujas, tomēr tiks lemts par to anulēšanu.

Šobrīd ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu

Lasi vēl