Aizturēti pieci jaunieši narkotisko vielu reibumā

Pievienot komentāru
Aizturēti pieci jaunieši narkotisko vielu reibumā
Foto: RPP

Trešdien, 5. jūlijā, Rīgas pašvaldības policijas Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma informāciju par vairākiem jauniešiem Sarkandaugavā, kuri vārtoties pa zemi, iespējams, narkotisko vielu iespaidā.

Ierodoties notikuma vietā, pie netālu esošā nama pamanīti pieci jaunieši, divi no tiem sēdēja nokāruši galvas un nereaģēja uz apkārt notiekošo. Jaunieši bija manāmā narkotisko vielu reibumā, par ko liecināja paplašinātās acu zīlītes un palēninātais reakcijas ātrums.

Savukārt trīs jaunieši, ieraugot policijas tuvošanos, strauji nostājās priekšā plastmasas pudelei, kurai korķa vietā bija aptīts alumīnija folijs.

Veicot personas datu pārbaudi, konstatēts, ka trīs personas ir nepilngadīgas. Apreibušie jaunieši noliedza, ka būtu lietojuši narkotikas. Ņemot vērā pārkāpēju skaitu, izsaukta papildus auto patruļa. Tāpat izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri pēc jauniešu apskates konstatēja, ka hospitalizācija nav nepieciešama.

Visi jaunieši aizturēti un nogādāti Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur veikta narkotisko vielu ekspertīze. Uzsāktas administratīvās pārkāpuma lietvedības par narkotisko vielu lietošanu, pēc kā nepilngadīgie jaunieši nogādāti dzīvesvietās, nodoti vecākiem.

Likums paredz, ka par narkotisko vielu lietošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 280 eiro.