Aizturēti latviešu bandīti, kas laupījuši dārglietas Čehijā, Polijā, Igaunijā

1 komentārs

Starptautiskā operācijā aizturēti divi noziedznieki – Latvijas iedzīvotāji, kas aplaupījuši juvelierizstrādājumu veikalus Čehijā, Polijā un Igaunijā. Laupītāji ir rūdīti noziedznieki, kas nesen bija iznākuši no cietuma.

Novembra vidū Latvijas likumsargi no Čehijas kolēģiem saņēma palīdzības lūgumu – atpazīt aizdomīgu automašīnu ar Latvijas reģistrācijas numuriem, kas varētu būt iesaistīta dārglietu veikala apzagšanā Prāgas centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sadarbojoties tika izskaitļoti iespējamie noziedznieki – Liepājas un Daugavpils iedzīvotāji, kuri iepriekš sodīti par sevišķi smagiem noziegumiem. Noskaidrots, ka abi vīrieši no ieslodzījuma vietas izlaisti pagājušā gada sākumā.

Izpētot operatīvo informāciju, policisti noskaidroja, ka aizdomās turētie varētu būt vainojami vēl citos noziegumos – pagājušā gada oktobra vidū notikušā bruņotā laupīšanā un laupīšanas mēģinājumā Varšavā, kā arī šā gada janvāra sākumā izdarītā bruņotā laupīšanā Tallinā. Visus noziegumus vieno kopējs mērķis – juvelierizstrādājumu veikali.

Foto

Lai izplānotu aizturēšanas operāciju un apkopotu visu izmeklēšanā iegūto informāciju, sadarbībā ar Eiropolu tika pat sarīkota sanāksme Hāgā, Nīderlandē, kur tika izstrādāts aizturēšanas operācijas plāns.

Februāra nogalē policisti izmeklētāji īstenoja vērienīgu aizturēšanas operāciju – vienlaikus tika veiktas divas aizturēšanas Liepājā un Daugavpilī, sešas kratīšanas Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

31 un 36 gadus vecie noziedznieki aizturēti, kratīšanās atrasts šaujamierocis, noziegumos izmantotais apģērbs un juvelierizstrādājumi. Abiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Tagad sākta procedūra, lai aizturētos izdotu valstīm, kurās viņi pastrādājuši noziegumus.

Video

TOP komentāri

  • haralds elceris
    +1 +1 0

    haralds elceris

    bandīti latvieši pēc tautības vai latvijnieki pēc piederības valstij?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl