Komentāri

Par dārgu automašīnu zādzībām un to detaļu tirdzniecību policija aizturējusi organizētu noziedznieku grupējumu. Noziedznieki bija specializējušies BMW un Toyota spēkratu aizdzīšanā.

Tikmēr apdrošinātāji akcentē, ka policijai auto zādzību atklāšanā vēl ir daudz darāmā. Šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, pat par 70 procentiem pieaudzis auto zādzību skaits. Apdrošinātāji uzskata, ka Latvijā uzdarbojas lietuviešu bandas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policijas notvertie auto zagļi uzdarbojās Rīgā un tās apkārtnē. No pagājušā gada decembra līdz martam viņiem izdevies aizdzīt septiņas automašīnas – piecas Toyota un divas BMW. Autoīpašniekiem kopējais nodarīto zaudējumu apmērs pārsniedz 90 tūkstošus eiro.

Jelgavā kādā autoservisā noziedznieki zagtos auto izjauca un pārdeva to detaļas. Par zādzību lielā apmērā policija ir uzsākusi kriminālprocesu. Trīs no organizētās grupas dalībniekiem policistiem ir izdevies aizturēt. Izmeklēšana vēl turpinās, un likumsargi neizslēdz, ka vēl būs aizturēšanas.

Tikmēr apdrošinātāji aprēķinājuši, ka šā gada pirmajos četros mēnešos, salīdzinot ar šo laika periodu pērn, kopējais auto zādzību apjoms ir pieaudzis par 70 procentiem. Tendence liecina, ka zog dažādu marku automašīnas, gan tradicionāli populāros BMW X5 un Toyota Land Cruiser modeļus, gan arī Volkswagen un Honda. Salīdzinoši biežāk zog ar Keyless Go sistēmu aprīkotus jaunākās paaudzes auto. Šī sistēma ļauj autovadītājam bez atslēgas, nospiežot pogu, iedarbināt motoru. Taču zagļi iemanījušies šo sistēmu uzlauzt.

Apdrošinātājiem ir aizdomas, ka visbiežāk noziedznieki ar zagto auto aizbrauc uz Lietuvu.

Arī policijas rīcībā ir informācija, ka Latvijā uzdarbojas starptautiski auto zagļu grupējumi un ne tikai lietuvieši. Sīkāku informāciju likumsargi nesniedz, piebilstot, ka notiek izmeklēšana.

Lasi vēl