Aizdomās turamais par mūķenes slepkavību cietumā taisa selfijus un raksta dzeju

Pievienot komentāru
Aizdomās turamais par mūķenes slepkavību cietumā taisa selfijus un raksta dzeju

Par mūķenes un vēl kādas sievietes noslepkavošanu Ķīpsalā 2014. gada nogalē apsūdzētais Ņikita Konokotovs savu vainu kategoriski noliedz un, it kā ņirgājoties par tuvinieku ciešanām, cietumā ar telefonu taisa selfijus un raksta dzeju par cietuma dzīves romantiku.

Kamēr tuvinieki cer uz taisnīgu tiesu, divās slepkavībās apsūdzētais Ķīpsalas varmāka cietumā ticis pie telefona, taisa selfijus un izliek tos publiskai apskatei. Paralēli fotosesiju veidošanai Ņikita pievērsies arī dzejnieka karjeras attīstīšanai, rakstot žēlabainu dzeju par tā saukto “zeku” dzīvi, par skumjām pēc dzimtās zemes, mājām un mammas.

Raidījuma Degpunktā komanda nolēma pārtraukt Ņikitas izklaides un paziņoja par notikušo ieslodzījumu vietas pārvaldes priekšniecei Ilonai Spurei.

Foto

Ilona Spure neizslēdz iespēju, ka telefonu Ņikitam ienesuši apsargi, taču arī citos veidos cietumā iedabūt aizliegtus priekšmetus un vielas nav grūti. Lāča pakalpojumu izdarījusi arī tiesa, nosakot par pamatotu kāda ieslodzītā sūdzību, ka cietums ierobežo viņa cilvēktiesības un aizsargstikls starp apmeklētājiem un ieslodzītajiem ir jānoņem.

It kā tā jau nebūtu gana, arī apmeklētāju pārbaudīšana ir cilvēktiesību pārkāpums, kas faktiski nozīmē, ka uz cietumu var nest visu, kas vien ienāk prātā – apmeklētāji tiek vienīgi mutiski brīdināti, ka aizliegtas vielas un priekšmeti nav atļauti.

Balansējot uz naža asmens, ieslodzījumu vietu pārvalde, izlases veidā pamatojoties uz operatīvo informāciju, pārbaudes veic un gatavojas iepirkt rentgena iekārtas un metāla detektorus, lai tomēr kontrolētu atnācējus. Ja apmeklētāji no pārbaudēm atteiksies, viņiem var tikt liegta iespēja tikties ar ieslodzīto. Tas, protams, draud ar jaunām tiesvedībām, taču cilvēktiesību joma Latvijā jau sen ir iebraukusi dziļās auzās, aizstāvot tos, kuri nav respektējuši citu tiesības uz dzīvību, mantas neaizskaramību, dzīvi labvēlīgā vidē un citām pamattiesībām.

Skaties video un uzzini vairāk!