Komentāri
Aizdomās par ātro kredītu izkrāpšanu aizturēts vīrietis, kurš trīs gadus slēpies Kiprā
Foto: Pixabay.com

Valsts policija pagājušajā nedēļas nogalē aizturēja Latvijas valstspiederīgo, kurš par ātro kredītu ņemšanu, nelikumīgi izmantojot citu personu datus, bija policijas meklēšanā jau kopš 2014. gada.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka aptuveni pēdējos trīs gadus aizdomās turētais 24 gadus vecais vīrietis slēpās Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības. Saistībā ar notikušo uzsākti 30 kriminālprocesi, un šobrīd aizturētais atrodas apcietinājumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirms vairākiem gadiem interneta vidē sāka uzdarboties kāda persona, kura sociālajos tīklos iedzīvotājiem piedāvāja darbu, kas saistīts ar dokumentu apstrādi. Kad cilvēki bija izrādījuši interesi par piedāvājumu, ļaundaris, lai it kā varētu interesentus iekārtot darbā, aicinājis atsūtīt savus internetbankas piekļuves datus – lietotājvārdu, paroli un kodu kartes fotogrāfiju. Kad no neapdomīgajiem darba kārotājiem bija ieguvis prasīto, viņš nelegāli izmantoja iegūtos datus, ņemot ātros kredītus.

Kā ierasts šādos gadījumos, par sakrājušos parādu kredītdevēji informēja personas, uz kuru vārdiem bija noformēti kredīti. Nesaprašanā esošie iedzīvotāji vērsās policijā. Informāciju par šādiem gadījumiem saņēma vairāki iecirkņi Rīgas reģiona pārvaldē, Latgales reģiona pārvaldē un Vidzemes reģiona pārvaldē.

Valsts policija noskaidroja, ka minētos noziegumus, visticamāk, izdarījis 1992. gadā dzimis Latvijas valstspiederīgais, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem. Slēpjoties no policijas, pirms aptuveni trīs gadiem jaunais vīrietis bija pārcēlies uz dzīvi Kiprā, kur turpināja nelikumīgās darbības.

Veicot mērķtiecīgu darbu aizdomās turētā vīrieša meklēšanā, Valsts policija šā gada decembrī noskaidroja, ka viņš ir ieradies Latvijā, kur apmeties kādā īres dzīvoklī Rīgā. Sestdien, 10. decembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Baložu iecirkņa policistiem aizdomās turēto vīrieti aizturēja.

Pašreizējā informācija liecina, ka no nelikumīgajām darbībām ir cietušas daudzas kredītiestādes, un kopējā izkrāptā naudas summa mērāma desmitos tūkstošu eiro.

Saistībā ar notikušo uzsākti 30 kriminālprocesu, kas kvalificēti pēc Krimināllikuma 177. panta pirmās daļas – par krāpšanu; 193. otrās daļas – par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nelikumīgu izmantošanu un 193.1 pirmās daļas – par tādu datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot finanšu instrumentu vai maksāšanas līdzekli.

Aizturētajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl