Aizdomas krīt uz lietuviešiem! Sēlijā traktoru zagļi siro jau kopš decembra

0 Komentāru
Aizdomas krīt uz lietuviešiem! Sēlijā traktoru zagļi siro jau kopš decembra
Ilustratīvs foto: LETA

Negaidīts zādzību vilnis pāršalcis Sēlijas novadu. Noziedznieki vairākās saimniecībās nozaguši desmitiem tūkstošu vērtus traktorus, arī automašīnu un pat kuteri. Vietējiem aizdomas krīt uz Lietuvas noziedzīgajiem grupējumiem, bet policijai par notikušo ir vairākas versijas.

Māra Baloža saimniecībai piederošo, 2005. gada izlaiduma John Deere markas traktoru noziedznieki nozaga 10. februāra naktī. Traktors atradies vairākus kilometrus no saimniecības, aizslēdzamā noliktavā,  taču tas zagļiem nebija šķērslis. Tāpat šķērslis nebija fakts, ka traktoru pielaist parasti izdodas pēc ilgas noņemšanās ar akumulatoru.

Zemnieks nonācis neapskaužamā situācijā – tuvojas pavasaris, kad tehniku vajadzēs, lai apkoptu 700 hektāru lielās graudaugu platības, turklāt 50 000 vērtais traktors nebija apdrošināts. Kopš decembra zagļi burtiski siro pa Sēlijas saimniecībām – nozagti četri traktori un citi transportlīdzekļi. Noziedznieki rūpīgi izvēlējušies pareizo brīdi, kad veikt zādzības.

Pēdējā epizode notikusi 3.martā, kad garnadži nav kautrējušies šiverēt kādas saimniecības pagalmā, iegūstot pamatīgu lomu.

Mārim nozagtā traktora vietā līzingā nāksies pirkt jaunu. Tikmēr pašu spēkiem mēģinājuši saprast, kas varētu būt vainīgie.

Aizdomas ved Lietuvas virzienā

Kaimiņi pirms noziegumiem manījuši aizdomīgu auto ar Lietuvas numuriem, izrādījies, ka tas ir ticis izīrēts kādai personai tuvējā leišu pilsētā – Biržos. Auto nedēļas garumā katru dienu šķērsoja Grenctāles robežpunktu, un apzagtie saimnieki lēš, ka tādējādi lietuviešu noziedznieki braukājuši apkārt, lai okšķerētu un plānotu noziegumus. Šī informācija nodota likumsargiem, kuriem pagaidām vainīgos nav izdevies izskaitļot.

Jēkabpils policijai ir vairākas versijas par iespējamiem vaininiekiem. Tās izvirzītas, vadoties pēc traktoru zādzībām, kas Jēkabpils apkārtni satricināja pirms pāris gadiem.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 Komentāru